nasdum.eu_tescoma_cz_nahledovy

Vybíráme výbavu do kuchyně

Máte novou kuchyň a konečně nastala chvíle, kdy si ji zařídíte novým náčiním? Pokud ano, je tento článek určen právě vám. Poradíme, co vše by mělo i ve vaší kuchyni být. I vás jistě překvapíme tím, jak moc záleží na úplných maličkostech…

Pravidlo č. 1 – uvědomte si, že kuchyně bude pouze vaším královstvím, vše tedy vybírejte podle svého uvážení, nikoliv podle toho, že se „Marušce od vedle“ perfektně vaří v těchto hrncích apod.

Začít byste měli výběrem hrnců a pánví

Hrnce a pánve budou i ve vaší kuchyni patřit k nejpoužívanějším. Nesmíte proto podcenit jejich kvalitu. Určitě je lepší si připlatit a pořídit si kvalitní hrnce či pánve z nerezu, titanu nebo litiny. Tyto materiály se vyznačují vysokou odolností, vydrží sloužit řadu let. Není příliš vhodné vsázet na smaltované hrnce či pánve, které nejsou tak odolné, tyto se hodí spíše na chalupu.

nasdum.eu_tescoma_cz_01

Zdroj obrázku: e-shop.tescoma.cz

Pozor na jednotný design

Další položkou na vašem seznamu musí být talíře, hrnky a další nádobí. Snažte se u nich dodržet jednotný design, aby mělo vaše stolování pokaždé styl. Pozor hlavně na hloubku talířů a sílu keramiky. K talířům by měly ladit i jídelní příbory – měly by se vám dobře držet. Máte-li děti, pořiďte jim příbory menší velikosti.

nasdum.eu_tescoma_cz_02

Zdroj obrázku: e-shop.tescoma.cz

Pomocníci do kuchyně

Máte-li základ, je třeba popřemýšlet o tom, jaké náčiní budete při vaření používat. Základem každé kuchyně by měly určitě být kvalitní kuchyňské nože. I za ty se vyplatí trochu si připlatit. Sledujte především kvalitu ostří. Pořídit si také musíte naběračky, mašlovačku, vařečky, prkénka (velmi oblíbená jsou dnes prkénka ze silikonu), obracečku, struhadlo, paličku na maso apod. Nezapomínejte na praktické detaily – pořiďte si například podložky do šuplíků.

nasdum.eu_tescoma_cz_03

Zdroj obrázku: e-shop.tescoma.cz

Rada na závěr: Nikdy nekupujte vybavení dříve, než bude vaše kuchyně hotová. Při realizaci může nastat mnoho změn, takže by se předčasný nákup nemusel vyplatit. Pokud se teprve do realizace kuchyně chcete pustit, měl by vás zajímat tento test kvality služeb kuchyňských studií.

Zdroj náhledového obrázku: e-shop.tescoma.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *