Zuby u psa

Péče o chrup psa je velmi důležitá

Pokud máte svého pejska skutečně rádi, určitě dbáte i na jeho chrup. Podobně jako u lidí jsou psí zuby náchylné ke vzniku zubního kazu. U psů se nejedná až o tak velkou pravděpodobnost jeho vzniku, nicméně na zubní kazy trpět mohou podobně jako na zubní kámen. Pokud se rozhodnete pro pravidelné čištění zubů a také pro další péči o chrup psa, měli byste si vybrat ty správné pomůcky. Právě na ně se budeme soustředit v následujících řádcích. Když koupíte opravdu kvalitní nástroje, bude péče o zuby a chrup psa hračkou.

Zubní kartáčky pro psy

Velmi důležitou roli v dentální hygieně psů hrají kvalitní zubní kartáčky pro psy. Vybírat si lze celou řadu speciálních typů, které budou vašemu mazlíkovi vyhovovat. Zvolit můžete například oboustranný zubní kartáček, který má ze dvou stran speciálně tvarovanou plochu pro čištění psího chrupu. Některým pejskům spíše vyhovují kartáčky na prst, které jsou jemnější a pejska nemusí tolik stresovat. Vhodný je i dvouhlavý kartáček pro psy, kterým se dostanete i do míst, kde by to s klasickým nebylo možné.

Zubní pasty pro psy

Určitě byste se měli zabývat i správnou volbou zubní pasty pro psy. Jedná se o pastu enzymatickou, která může být v několika příchutích. Výborné jsou varianty drůbeží, které pejskům chutnají a dokážou se postarat i o obranyschopnost vašeho mazlíka a dodat mu potřebné vitamíny a látky. Zubní pasta dokáže také zatočit se zápachem z ústní dutiny a udržuje svěží dech psa.

A co ostatní dentální pomůcky?

Mimo pasty a kartáčků je vhodné volit ještě další potřeby pro psy, které jsou určeny k dentální hygieně. Výbornou volbou je ústní voda anebo krémy na zuby a dásně. Perfektní je kupříkladu i měsíčkový sprej na ústní hygienu, která uklidní podrážděné dásně a pomůže i s případným zápachem z tlamy, který bývá u psů bohužel častý.

Zdroj náhledového obrázku: mujmazlik.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *