lino

Možnosti renovace podlah

Máte-li doma již starší podlahovou plochu, bude s největší pravděpodobností nezbytné ji vyměnit anebo rekonstruovat. Právě rozhodování mezi kompletní výměnou povrchu a renovací je většinou to nejhorší. Zejména u parket jde mnohdy o velmi složité uvažování o tom, který proces bude ekonomičtější. Při větším poškození podlahové plochy bude ale celková rekonstrukce jakousi nezbytností, bez které se nebudete moci obejít. Ostatně mnohdy se přistupuje spíše k tomuto řešení na delší dobu.  V následujících řádcích se soustředíme na renovaci různých druhů podlah.

Renovace parket

Jestliže máte doma parkety, můžete se spolehnout na poměrně pohodlnou renovaci spočívající v broušení parket. Stačí si k tomu pouze zapůjčit speciální přístroj, který dokáže sejmout z povrchu parkety minimální vrstvu. Následně pak nanesete na povrch parket příslušný lak a ty pak budou vypadat jako nové. Jestliže ale parkety prošly nějakým dlouhodobě mokrým procesem, kdy jsou pokroucené, pak na renovaci tohoto druhu můžete zapomenout. Přístroj nedokáže již pokřivené parkety narovnat do původní podoby.

Oprava masivní dřevěných prkenných podlah

Máte-li doma masivní podlahy, mnohdy postačí pouze velmi jednoduchá oprava spočívající ve vytmelení vychozených částí. U silněji poškozených podlah se vyplatí i vybroušení, jež se nápadně podobá postupu u parketových podlah. Důležité je dát pozor na spáry, které by neměly být zaneseny. Opravdu je optimální svěřit spíše do rukou profesionálů, kteří vše dokážou opravit dle potřeb.

Oprava dalších druhů podlah

U podlah z PVC se nějaká renovace z drtivé většiny nevyplatí, jelikož nový povrch seženete za zlomek ceny. Typická jsou hlavně linolea, která fakticky ani kromě běžného čištění není možné nijak zrekonstruovat, aby vypadala jako při koupi. Mnohdy se mění za kvalitnější vinylovou podlahu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *