Vybíráme váleček na malování

Malování interiérů nepatří mezi činností, které by byly z hlediska celkového provedení nějak výrazně náročné. I přesto je přinejmenším vhodné mít po ruce kvalitní nástroje, které vám v každém případě maximálně ulehčí vaši práci. Tím nejčastěji používaným je bezesporu malířský váleček. Jeho využití je mnohem efektivnější, než je tomu u malířského štětce, a navíc dokáže bez problémů udržet konkrétní nános barvy, který je zapotřebí. Důležité je ale vybrat ten pravý, který bude ideální na vámi malovaný povrch…

Typy válečků na velké plochy

Univerzální válečky

Univerzální typy válečků jsou ideální pro ty, kdo nemají s malováním příliš velké zkušenosti. Dokážou totiž bez větších potíží vymalovat i stěny s menšími nerovnostmi. Nesají tolik barvu a běh válečku po povrchu je bezproblémový.

Polyamidové válečky

Potřebujete-li natřít latex, pak jsou ideální polyamidové válečky s chlupem o délce 6 milimetrů. Využívají se především na dvousložkové a epoxidové barvy. Výborné jsou i na barvy olejové. Využijete-li chlupu o délce 12 milimetrů, můžete jimi klidně nanášet i akrylové barvy.

Polyesterové válečky

Pro vodou ředitelné barvy jsou polyesterové válečky tím nejlepším, co můžete vybrat.

Polyakrylové válečky na tuhé barvy

V případě tuhých barev se jednoznačně vyplatí polyakrylové válečky. Jejich využití stojí určitě v tomto ohledu za to.

Přírodní válečky z mohéru

Pokud používáte polyesterové a viskózní nátěry, pak se vám budou zcela jistě hodit přírodní mohérové válečky. Všechny laky a antikorozní nátěry zvládne přírodní velurový váleček.

Beránkový váleček

K dispozici je na trhu také váleček beránkový. Ten je optimální pro silikátové povrchy a také pro disperzní a latexové nátěry.

Kreativitě se meze nekladou

Máte-li naplánovány nátěry spíše kreativního založení, pak jsou ideální speciální kreativní válečky. Ty dokážou nabídnout především plastické efekty a také zajímavou strukturu. Samozřejmostí jsou i vkusné vzory. Fantazii se jistě meze nekladou. Barvu na váleček můžeme nanést několika způsoby. Nejčastěji se volí přímo klasická vanička anebo ruční nanášení.

Co s rohy a záhyby

Rohy zvládnete bez problémů natřít linkovacími válečky. V případě jejich využití nebudeme potřebovat olepení. Dokážou efektivně zabránit nanesení barvy na okolní povrchy. Výborné jsou ale i různé zakřivené válečky, které mohou být pro daný moment maximálně efektivní.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.