Sádrové obklady dokonale oživí interiér

Vzhled domácnosti je pro každého majitele domu anebo bytu velmi důležitý. Pokud máte doma všechny stěny bílé anebo jste si vytvořili pouze kontrastní barevnou stěnu, pak rozhodně nikoho neoslníte a časem se vám bydlení v takovýchto prostorách omrzí. Chcete-li vsadit na skutečnou originalitu a vkus, pak je vynikající volbou sádrový obklad. Právě on dokáže vytvořit zcela neotřelé prostředí, a to se vším všudy. Soustřeďme se tedy na jeho využití a přednosti mnohem podrobněji.

Osobitý styl interiéru

Stěna ze sádrového obkladu vypadá úplně jinak, než je tomu pouze u stěn, které jsou zamalované. Obložení tohoto typu lze využít jak na zvýraznění jedné ze stěn, tak i na kompletní řešení celého interiéru dané místnosti. V takovém sklípku nacházejícím se v interiéru mohou obklad v podobě imitace vápence čí pískovce vypadat stylově. Určitě je třeba brát v potaz i styl obložení. Volit můžete buď kontrastní řešení, anebo stejnorodý vzhled. V druhém případě tento obklad barevně zkombinujete s nábytkem a barevnými stěnami.

Kde využít sádrový obklad?

Sádrový obklad lze využít v mnoha místnostech. Díky tomu, že se jedná o imitaci jiných zejména kamenných materiálů, designově padne téměř kamkoli. Optimální je především jeho připevnění na sádrokartonové stěny anebo stropy. Vyvarovat bychom se měli pouze prostředí, v němž dochází k velkým výkyvům teplot. Pozor je třeba dát i na zvýšenou vlhkost, jež má na sádrový obklad negativní vliv.

Přehled výhod sádrového obkladu

–          nižší hmotnost než u kamenných obkladů

–          nižší cena než u kamenných obkladů

–          pohodové úpravy- řeže se pilkou na železo

–          rychlá a bezproblémová instalace přímo na místo

–          veškeré práce spojené s instalací vykonáte svépomocí

–          maximální množství vzorů a barev

–          na stonegallery.cz jsou všechny typy obvykle skladem

 

Zdroj náhledového obrázku: stonegallery.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.