Naše tipy na nejlepší vánoční cukroví

Vůně vánočního cukroví nedomyslitelně patří k Vánocům v mnohých nejen českých domácnostech. Pokud chcete i vy zažít tu neopakovatelnou atmosféru, rozhodně se do vánočného cukroví pusťte. V následujících řádcích vám nabídneme jakýsi přehled možností přípravy vánočního cukroví. Druhů cukroví je doslova nekonečné množství, tak proč si některé nejznámější nepřipomenout.

Ořechové a šlehačkové cukroví

Asi nejčastější volbou našich babiček bylo vždy ořechové cukroví. Všichni jsme se těšili na pracny, jejichž základem jsou právě oříšky. Vynikající jsou ale i oříškové rohlíčky s polevou, která je navíc ještě zalita horkou čokoládou, jež ztuhne. Známé jsou i tradiční vanilkové rohlíčky, jež se pochopitelně bez ořechů taktéž neobejdou. Rozhodně stoí za to vsadit i na ořechové úly. Ty v sobě mají většinou krémovou náplň. Vynikající je i šlehačkové cukroví, které je poněkud lehčí z hlediska hmotnosti. Kaloricky se jedná o stejnou záležitost.

Nepečené cukroví udělá radost

Chcete-li si ušetřit práci s pečením cukroví, můžete klidně volit i nepečenou variantu. Ta je pochopitelně jednodušší v tom, že cukroví nemusí ve finální fázi do trouby. Díky tomu ušetříte jak čas, tak i energii. Typickým nepečeným cukrovím jsou právě včelí úly, které se dají zhotovit klidně i ve variantě s kakaem. Ta je pochopitelně jednodušší, než je tomu u vlašských ořechů.

Zdravější mlsání na Vánoce

Poměrně oblíbené je v současnosti také zdravé vánoční mlsání. Do něj zcela jistě krémy do vánočního cukroví nespadají. Tedy alespoň v případě, kdy nevolíme nějakou lehkou náplň obsahující třeba jogurt anebo nějaké další netučné součásti. Nejčastěji se u tohoto typu cukroví prosazují ovesné vločky a ostatní potraviny, jež se zcela běžně řadí do oblasti zdravého stravování. Ubrat je zapotřebí u tohoto cukroví i samotného cukru. Nahradit jej můžete medem anebo cukrem třtinovým.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.