Vybíráme potahy na sedací soupravy

Pokud vybíráte novou sedací soupravu, stoprocentně vám bude záležet na tom, jaký bude její povrch. Potahový materiál má totiž vliv skoro na všechno, co se týká sezení. V první řadě zaujme anebo odpuzuje svým vzhledem. Dále napomáhá efektivně pohodlnému sezení. Zapomenout nelze ani na možnost pohodlného úklidu sedací soupravy. Na tom se logicky také podílí skluz a míra propustnosti potahové látky. I z těchto důvodů se podrobně podíváme na všechny typy potahových materiálů a ukážeme si jejich základní přednosti a nevýhody.

Bavlna

Méně často využívaným materiálem je bavlna. Její nevýhodu představuje především barevná nestálost. Jinak je bavlna ale poměrně levná a sezení na takovéto soupravě je vcelku pohodlné a příjemné.

Mikrovlákno

Textilie vyrobená z miniaturních vláken je dnes asi nejoblíbenějším potahovým materiálem. Původně pochází z oblasti Japonska, kde je známá pod názvem alcantara. Na pohled i na dotek připomíná do značné míry semiš. Perfektně se ovšem udržuje a zachovává si velmi dlouhou dobu luxusní vzhled.

Mikroplyš

Dvbouvrstvý materiál, který disponuje skvělými užitkovými vlastnostmi. Složení plyše je jednoduché a tvoří ji z poloviny polyester a z poloviny bavlna. Čistitelná je mikroplyš pohodlně.

Kůže a eko kůže

Milovníci maximálního luxusu nevolí jinak. Kožená sedací souprava lze dnes sehnat v klasické anebo i v moderní variaci. Pokud máte doma zvířata, pak se vyplatí kůže, která je ještě opatřena speciální povrchovou úpravou proti oděru. Moc hezky působí kůže zejména v pastelových barvách. Levnější variantu koženého potahu představuje eko kůže. Jedná se o umělou useň, která je na pohled naprosto totožná s klasickou přírodní kůží. Cenově ale vyjde výhodněji.

Ostatní materiály

Z dalších materiálů používaných na povrchovou úpravu sedacích souprav můžeme hovořit o kožence, žinilce anebo o materiálu zvaném carabu. Ten se vyznačuje skvělou výhřevností a prodyšností. Zapomenout nemůžeme ani na potah na křeslo z mikrofáze.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *