vana

Renovace vany bez bourání

Krásná moderní vana je základem každé koupelny. Pokud se vám ta vaše již nezdá a vzhledově zrovna neodpovídá standardu, který byste potřebovali mít, pak musíte zapřemýšlet o změně. Nejjednodušší variantu představuje vyhození staré vany a nákup nové. Ekonomicky se ale nejedná o zrovna spolehlivý tah. I proto je třeba popřemýšlet o tom, jestli by ještě se starou vanou nebylo možné něco dělat. Většinou se alternativa najde. Tou cenově i časově nejvýhodnější je renovace vany prostřednictvím akrylátu.

Dva způsoby renovace vany akrylátem

Vanu lze renovovat za pomocí akrylátu dvěma základními způsoby. U lehčího poškození se jedná pouze o lehký akrylátový nástřik. Nanášen je v několika vrstvách, a to jak na plechové, tak i na plastové povrchy. Následně je nástřik po vytuhnutí broušen a leštěn. Zničená místa na vaně pak nelze pouhý okem spatřit. Levný a tenký nátěr z akrylátu se ale může jednoduše oprýskat. Efektivnější je druhý způsob spočívající v aplikaci akrylátové vložky. Ta představuje jeden kompaktní celek, který se dá do stávající vany.

Za několik hodin máte novou vanu

Typizované vložky dokážou pomoct při renovaci celkem 24 různých typů van. K jejich výrobě bylo použito vysoce kvalitního akrylátového nátěru. Akrylát je navíc odolný a svou lesklou podobou dodává vaně úplně novou patinu. Jeho síla činí 0,5 centimetru. Poté, co je demontován odpadní kroužek, dojde k nalepení nové vložky na stávající povrch vany. Po výměně jsou ještě případné nedostatky řešeny polymerovou pěnou a vana může být napuštěna.

Hlavní plusy akrylátové vložky

Největší výhody této vložky si uvedeme přehledně v následujících bodech.

–          minimální časová nosnost, používat lze vanu po 24 hodinách

–          vysoce lesklý povrch

–          protiskluzové působení vložky

–          vyšší tepelně izolační vlastnosti

–          dvouletá záruka

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *