Úhlová bruska Graphite

Výběr úhlové brusky: Co je třeba brát v potaz

Kvalitní nářadí je základem každé dílny. Jedním z nejvděčnějších pomocníků je bezesporu úhlová bruska označovaná též jako flexa. Pokud potřebujete cokoli zbrousit, odříznout anebo opracovat, můžete se na ni vždy spolehnout. Pracovat přitom můžete jak s kovem, tak i se dřevem, nebo s betonem či ostatními materiály. Vybrat úhlovou brusku dnes není při velkém množství nejrůznějších modelů vůbec jednoduché. Právě proto se zaměříme na základní aspekty, podle nichž byste měli postupovat.

Průměr kotouče

Úhlové brusky jsou elektrickým nářadím, které je třeba vybírat v první řadě podle průměru kotouče. Nejčastěji najdeme v dílnách různých kutilů i profesionálů provedení s průměrem kotouče 125 mm. Jejich hloubka řezu činí 2,5 cm, což je pro řezání kovů nebo jiných tvrdých materiálů dostačující. Jestliže ale potřebujete řezat beton, dlaždice nebo obložení, vyplatí se brusný kotouč s průměrem 230 mm, který disponuje řeznou hloubkou 7,5 cm. Poradí si bez problémů například i se základovými tvárnicemi. U těchto brusek je ale nezbytné počítat s vyšší hmotností a horší ovladatelností.

Úhlová bruska Graphite

Zdroj obrázku: salex-naradi.cz

Elektrické, nebo aku brusky?

Pomyslet je třeba i to, jestli raději zvolte ruční elektrické, anebo aku nářadí. U velkých úhlových brusek je situace jasná a logicky se volí elektrické modely. Naopak u menších brusek s průměrem kotouče 125 mm není od věci vybrat aku variantu. Dbát je nutné i na celkový příkon. U malých brusek se pohybuje obvykle od 700 do 1000 W, zatímco u větších je někde mezi 1700 až 2400 W.

Další aspekty výběru

Z dalších charakteristik je vhodné brát v potaz ergonomický tvar brusky. Prostě a jednoduše musí padnout do ruky. Součástí balení by měla být přídavná rukojeť a klíč na uvolnění kotouče. Zapomenout bychom neměli ani na cenu. Optimální je využít prodeje elektrického nářadí online v eshopu SALEXnářadí.cz. K dispozici jsou zde kvalitní úhlové brusky Graphite v různých provedeních a spousta dalšího užitečného elektrického či aku nářadí.

Zdroj náhledového obrázku: salex-naradi.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *