postele

Výběr postele určitě nesmíte podcenit: Jak možnosti existují?

Moderní ložnice se pochopitelně neobejde bez kvalitní postele. V současné době jsou možnosti výběru jednotlivých modelů poměrně variabilní a není problém vybrat si postel přesně podle svých představ. Pokud se momentálně rozhodujete pro některý z nabízených typů, měli byste se zaměřit na několik velmi důležitých aspektů. Díky jejich znalosti pro vás bude volba správného druhu postele naprosto jednoznačnou a jednoduchou záležitostí. Podle čeho se tedy orientovat?

Materiál na prvním místě

Jedním z nejdůležitějších ukazatelů při výběru správné postele je materiál, z něhož je vyrobena. Nejvíce oblíbené je logicky masivní dřevo, které můžete sehnat v celé řadě hezkých dekorů. Dřevo je ryze přírodním materiálem, který je dostatečně pevný a dají se z něj doslova vykouzlit krásné tvary. Nejoblíbenější jsou tvrdé dřeviny typu dubu či buku. Levnější postele jsou vyrobeny z měkkých dřevin jako borovice a smrk. Moc hezky vypadají ale i postele z lamina anebo z kovu. O jejich pevnosti a bytelnosti také většinou není pochyb.

Rozměry postele

Dbát byste měli i na rozměry postele. Ty je třeba brát v potaz především v ohledu na výšku vaší postavy. Délka se tradičně volí 180 cm. Mnohdy se ale vyplatí i kvalitní levné postele o délce 200 cm anebo ještě delší. Je jasné, že pokud člověk měří více než 200 cm, bude potřebovat delší postel. Co se týká šířky, jsou v podstatě k dispozici klasické modely a manželské postele. Vybrat si můžete klidně i dětskou patrovou postel.

Nezapomínejte na rošty a matrace

Zapomínat byste neměli ani na volbu správného roštu, který musí být pevný a zároveň dostatečně prodyšný. Rozměrově musí pochopitelně konkrétní rošt sedět přímo na daný typ postele. Matrací je dnes také k výběru spousta. Výborné jsou zejména zdravotní typy anebo matrace taštičkové, pěnové a mnohé další.

Zdroj náhledového obrázku: lany-nabytok.sk

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *