Vnitřní i venkovní led osvětlení uspoří

Osvětlení a vytápění jsou v domácnostech největšími spotřebiteli elektrické energie. Ta pochopitelně není vůbec levná. Zejména vnitřní a venkovní osvětlení klasickými žárovkami nás finančně může doslova vycucnout. I proto je ideální volit úsporné led technologie, které umí uspořit nemalé finanční částky. Určitě není špatné soustředit se na Led žárovky a pokusit se ukázat, v čem jsou skutečně tak vynikající a na co je možné se u nich spolehnout. Začněme tedy jejich výhodami.

Základní plusy let žárovek

                     maximální životnost osvětlení
                     vydrží i větší nárazy
                     venkovní svítidla se mohou velmi často spínat
                     maximální energetická úspornost
                     požadavky na napětí a proud jsou minimalizovány
                     led osvětlení nevyzařuje UV či IR záření
                     živnost led žárovky se pohybuje v průměru okolo 100 000 hodin
                     emise tepla jsou zanedbatelné

V čem ještě vynikají led žárovky?

Jak klasické led žárovky, tak i led pásky se vyznačují především tím, že jsou schopny poskytnout dostatečné světlo, které může mít jakoukoli barvu. Rozhodně není nutné, aby led osvětlení bylo nezbytně pouze bílé. Klidně si lze najít i taková led světla, která budou vyzařovat jinou barvu světla. Ostatně vánoční led osvětlení může být jasným dokladem toho, že barevnosti se meze nekladou. Výborné je i to, že u obchodníka dostanete na led osvětlení, respektive na led žárovku záruku alespoň tři roky. V případě vypovězení služby ji můžete tedy bezplatně vyměnit.

Nevýhody led žárovek

Led osvětlení disponuje snad pouze jednou jedinou nevýhodou, která spočívá v tom, že jej nelze sehnat úplně nejlevněji. Cena led žárovek je skutečně vysoká. Za jednu led žárovku do obývacího pokoje můžete dát klidně i 300 korun, zatímco klasická úsporná žárovka stojí okolo 30. I tak se ale peníze za brzkou dobu vrátí a váš dům bude krásně a vkusně osvětlen.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *