1383114_15452619

Praha má téměř 7 tisíc ležáků (nových bytů)

Praha má 6 842 nových bytů, které developeři nejsou schopni prodat. Informuje o tom portál ihned.cz. Nabídka zde totiž předběhla poptávku až trojnásobně. Podle realitních odborníků to znamená, že ceny novostaveb by neměly růst, spíše naopak.
Za poslední půlrok se nabídka volných nových bytů v Praze snížila o 3 procenta. Podle developerské skupiny je jich v nabídce k okamžitému nastěhování 2 654. „Prodej bytů se trochu rozhýbal, ale 3 – násobný náskok nabídky nad poptávkou zůstává v podstatě nezměněn“ komentuje, generální ředitel.
Podle odhadů společnosti se za celý rok 2011 prodá 3 000 až 3 500 bytů. Zároveň se za první pololetí prodalo 1584 bytů. “ Očekáváme, že v druhé polovině roku dojde k dalšímu snížení cen takzvaných ležáků.
V březnu a dubnu se v Praze prodalo téměř po 350 bytech. V květnu však už nastal pokles. Statistiky uvádějí 246 prodejů. Prodeji částečně pomáhají i úvahy o zvýšení DPH. Snaha ušetřit na DPH tak měla podle developerské skupiny jen krátkodobý efekt.

Novostavby se do konce tohoto roku budou prodávat s 10 – procentní sazbou DPH. Od příštího roku se její úroveň zvýší na 14 procent.
Z hlediska pražských lokalit se za poslední půlrok prodalo nejvíce nových bytů v Letňanech, celkově 165. „Neotřesitelné prvenství Letňan je dáno množstvím prohjektov a nabízených bytů. Pomohlo i výrazné zlevnění některých projektů ,“ uvádí developerské skupiny.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *