SAMSUNG CAMERA PICTURES

Jak najít vhodné rodinné bydlení?

Bydlení je pro kteroukoli rodinu asi tím nejdůležitějším, co potřebuje. Možnosti současného bydlení jsou poměrně zajímavé a rodina by si měla určitě před výběrem bydlení jako takového ujasnit, co vlastně chce. Podívejme se tedy na aspekty, které byste z hlediska výběru nového bydlení neměli v žádném případě opomenout. O tom, že je jich hned několik, není třeba zbytečně diskutovat!

Byt, či rodinný domek?

Asi prvním nejdůležitějším faktem bude to, abyste se rozmysleli, jestli byste chtěli jít do klasického rodinného domku anebo do bytu. Je jasné, že pokud jste raději na zahrádce a máte rádi dostatečné množství soukromí, pak budete jednoznačně volit rodinné domky. U těch zůstává ještě otázkou, zdali si najít třeba nějaké luxusní pozemky v Plzni či jinde a postavit, anebo jen rekonstruovat. Chodíte-li ale ze zaměstnání v pozdních nočních hodinách a manželka je na tom podobně, pak připadá v úvahu pouze a jedině byt.

Rekonstrukce či novostavba?

Ať už při koupi rodinného domku, tak i při nákupu bytu byste měli myslet na to, požadujete-li byt či dům nový, anebo dáte přednost rekonstrukci. Máte-li naspořeno hodně peněz, pak je samozřejmě výhodnější koupit novostavbu. U nových bytů i domů máte v každém případě možnost řešit si je interiérově dle svých představ. Při rekonstrukci je nezbytné dbát na mnohé již dané věci, které prostě a jednoduše změnit v žádném případě nelze.

Nezbytné finanční otázky

Při výběru nového bydlení je důležité rozhodovat se především podle svých aktuálních finančních možností. Vidíte-li, že na nové bydlení nemáte a půjčka by pro vás byla maximálně nevýhodná. Optimální řešení představuje pronájem. Momentálně krásné byty na pronájem v Plzni, Praze a jiných velkých i menších obcích jsou a budete si je moci dovolit. Pokud ale alespoň trochu můžete, jeví se jako výhodnější koupě, jelikož byt či dům již bude váš. Peníze vydávané na nájem se vám nijak nezhodnotí!
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Agin163 Odpovědět

    Tak najít dům či vhodný byt dneska není vůbec jednoduché. Já jsem s tím měla dost problém. Nají byt, který by nebyl tak drahý a zároveň byl mimo město je tak trochu fantazie v dnešní době. No nakonec se mi tedy byt podařilo najít a to tady – eurobydleni.cz/byty/. Ale teda už se opravdu nechci nikdy stěhovat 😀 To je snad ještě náročnější, než si vybírat byt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *