Víte, co do záchodové mísy opravdu nepatří?

WC

Záchodová mísa často svádí k tomu, že do ní vyhodíte běžné odpadky, kterých není doma nikdy nedostatek. Lidé si jí tak často pletou s kontejnerem, a proto v ní končí i věci, které tam vůbec nepatří. Které věci do toalety rozhodně nepatří?

Vata a papír

V žádném případě není vhodné odhazovat do mísy hygienické vložky, tampóny, vatové štětičky, ani přebytečné množství toaletního papíru. Nepatří tam už vůbec dětské pleny nebo vlhčené, parfémované ubrousky, které v mžiku ucpou vaši záchodovou mísu. Vyhněte se i vhazování papírových kapesníků, které se ve vodě hůře rozkládají.

Do WC mísy nepatří ani stelivo

Pokud máte doma domácího mazlíčka, který používá stelivo, je dobré se zamyslet, kam tento odpad přijde. Rozhodně ne do toalety. Stelivo, které do sebe nasaje přebytečnou vodu totiž často nabobtná a zvětší svůj objem. Tím vytvoří zátku, přes kterou neproteče ani kapka vody. Proto raději házejte stelivo, seno, či slámu po vašem zvířecím kamarádovi do odpadkového koše.

papír

Foto: Pixabay

Žádná chemie

Do klozetu nepatří ani žádné toxické nebo agresivní látky. Vyvarujte se proto vlévání jakýchkoliv toxických látek do WC. To samé platí pro ředidla, spreje a laky. Mohli byste jimi snadno poškodit glazuru toaletní mísy.

Pokud vám zbyl po smažení olej na pánvi, věřte, že ani ten není k vlévání do WC nejvhodnější. Raději ho stočte do PET lahve a odneste ho do sběrného dvora.

Čističky odpadních vod nezvládají často odfiltrovat ani látky z léků, které se ve vodě odpadních stok rychle rozpustí. Vyhledejte proto raději nejbližší lékárnu, kde můžete nepoužité léky bez problémů vrátit.

A nakonec nezapomeňte na to, že do toalety se nevhazují ani zbytky jídla, to zase patří do směsného odpadu nebo biopopelnice.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/wc-20221128.html

https://www.bydlimekvalitne.cz/co-nepatri-do-zachodu-zapomente-na-vlhcene-ubrousky-i-kockolit

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.