Víte, čeho si lidé nejprve všimnou ve vaší kuchyni?

Kuchyně - uspořádání

Ať už je to jakkoli, tato místnost není jen funkční, ale v současnosti je považována za centrum domácnosti. S tímto vědomím budete muset vytvořit tu svou, která bude působit skvělým dojmem. Abyste zjistili, kde byste měli koordinovat své úsilí, na postřehy, které návštěvníci berou na vědomí vaši kuchyni. Podívejte se na rady, jak vytvořit kuchyni, která bude vypadat jako polibek od šéfkuchaře.

Dostatek místa

V centru domácnosti se lidé rádi mísí v kuchyni, zatímco si doplňujete víno nebo chytáte předkrm. Ale pokud mají lidé pocit, že musí rychle opustit místnost, může to být pro ně nepříjemné. Hosté si budou všímat, pokud je zde zřejmé místo, ke kterému je to bude přitahovat. Vyčlenění místa určeného pro návštěvníky v kuchyni je velmi užitečné. V závislosti na vaší kuchyni to může být tak jednoduché, jako je zřízení nápojové stanice u okraje pracovní desky, malého prkénka na uzeniny na „ostrůvku“, kam můžete dát i několik misek na chipsy. Dejte jim najevo, že tu mohou na chvíli zůstat.

Vůně

Pravděpodobně jste slyšeli, že příprava dobrot na veletrhu může přilákat nakupující, toto zdůvodnění platí i při návštěvě. Než k vám návštěvníci přijdou, poznají stav vaší kuchyně podle vůní linoucích se z ní. Samozřejmě budete muset vynést odpadky, ale také budete muset pachy korigovat, aby na návštěvníky nepůsobilo několik pachů najednou. Ať už vaříte zajímavý pokrm, připravujete něco pikantního, nebo uklízíte, kuchyně může být pro návštěvníky příliš zatěžující i četnými pachy.

Pro vytvoření příjemné vůně použijte čisticí ubrousky s vůní citrusů nebo vonné spreje či svíčky. Kromě toho můžete vyzkoušet vařící vodu s kousky citronu, kousky rozmarýnu a vanilkového extraktu pro vlastní domácí vonný zážitek.

Příprava pro návštěvu
Foto: Pixabay

Dřez

Pokud vaříte, nádobí se může hromadit, ale hlavní věc, které si vaše návštěva všimne je, zda je nádobí umyté, nebo ne. Proto umyjte nádobí, než hosté dorazí. Pro rychlé řešení zvažte použití prkénka nad dřezem, které nepořádek zakryje.

Podlaha

Ze všech místností ve vaší domácnosti může být kuchyňská podlaha nejšpinavější, protože se zde pohybují všichni členové rodiny, pracuje se zde s jídlem a případně zde večeříte i chodí sem domácí mazlíčci. Především doporučujeme, aby si návštěvníci při vstupu sundali boty, aby se omezila možnost šíření nečistot. Nepochybujte o tom, že je třeba udržovat podlahy v čistotě – nejlepší je kombinace suchého čištění (smeták) a vlhkého čištění (čisticí prostředky), aby se podlahy udržely v perfektní kondici.

Nepořádek

Pro vás se může zdát, že deska s vitamíny, klíči a kdovíčím je uspořádaná, ale pro návštěvníky může být nepříjemná. Máte poštu rozházenou po stolech? Otevřené krabice od cereálií na kuchyňském stole? Zbytky papíru a další pozůstatky po minulých rodinných setkáních a večerech po celé podlaze? Nepořádek zabírá fyzický prostor, ovlivňuje duševní energii a může způsobovat stres a neklid, proto věnujte čas tomu, abyste kuchyň uklidili před tím, než k vám dorazí návštěva!

Zdroje info: bestlifeonline.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay