Vířivka

Vířivka je prospěšná jak pro tělo, tak pro duši

Pokud ještě pořád přemýšlíte nad tím, zda je koupě vířivky dobrý nápad, nabízíme vám zajímavý pohled. Představíme si totiž někdy až blahodárné účinky, které pro vás vířivka může představovat. Pomůže vašemu tělu, ale i psychice. Pojďme si tedy jednotlivé výhody představit!

Klouby, svaly, imunita

Ano, na všechny tyto věci má vířivka vliv. Pravidelná návštěva vířivky totiž představuje pro vaše klouby a svaly příjemné uvolnění. Stejně tak je dobrá vířivka, jako regenerace po cvičení. Nemusí jít však nutně o sportování. Stejně tak pomůže vašemu tělu po náročně práci. Pro klouby je zase výhodou, že pobyt ve vířivce pozitivně stimuluje krevní a lymfatický systém. Uleví vám tedy od otoků či ztuhnutí některých částí těla. Stejně tak pomáhá pobyt ve vířivce s léčbou artritidy či karpálního tunelu. Díky vířivce se také mohou zklidnit plíce a činnost srdce či žaludku. budete lépe trávit, a dokonce má vířivka blahodárný vliv na úroveň imunity

Vířivka

Foto: Pixabay

Lepší pleť a psychika

Vířivka může také pomoci s platí. Má na ni totiž blahodárný účinek. Zejména díky tomu, že vířivka masíruje svaly a prokrvuje je. Dále působí na elasticitu kůže a pokožka tak vypadá pevnější. Nejde však jen o vaši tělesnou schránku. Pro mnohé je také vířivka synonymem pro relax. Vířivka pozitivně ovlivní vaši duši, zvýší hladinu endorfinu, a naopak snižuje hladinu stresových hormonů. Teplá voda je pak také dobrá pro usínání a kvalitu spánku.

Kdy však vířivku raději ne

Abychom nevypadali jako vířivková lobby, musíme také zmínit, že ne vždy, a ne na každou situaci a pro každého člověka je vířivka ideální. Do vířivky se nedoporučuje chodit těm, kdož trpí křečovými žílami, problémy s kožními onemocněními, mokvavými skvrnami nebo vážnějšími srdečními diagnózami a s horečkou. Stejně tak není vhodná pro ty, kdo trpí například epilepsií. Nelze ani doporučit přílišné užívání si ve vířivce matkám během těhotenství, zejména v období prvního trimestru. Pokud již jako těhotná chcete navštívit vířivku, pak se doporučuje snížit teplotu pod 37 °C a nebýt ve vodě déle jak 15 minut.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/virivka-prospeje-vasemu-telu-i-psychice-s-cim-vam-pomuze-73194

Náhledové foto: Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *