Čisticí prostředek

Jde to i bez drhnutí: Domácí rozpouštěč vodního kamene

Vodní kámen dokáže v negativním slova smyslu doslova divy. Odstranit ho nebývá vůbec jednoduché. Nejčastěji se jako osvědčení pomocníci používají jedlá soda, ocet, případně citronová šťáva. Většinou se ale i tak nekonečně drhne a vodní kámen jde z povrchu dolů dost těžko. Vyrobit se přitom doma dá vcelku jednoduchý pomocník, který to zvládne skvěle a nebude nutné povrch nijak výrazně drhnout.

Pouze několik ingrediencí, jež máte po ruce

Skutečně. Určitě se obejdete bez čehokoli, co byste museli pracně shánět. Konkrétně se jedná o následující ingredience.

  • 100 ml teplé vody,
  • 100 ml saponátu,
  • 4 balíčky kyseliny citrónové.

Velmi jednoduchá výroba saponátu

Nejprve si přichytáme veškeré přísady. Zapomenout nelze ani na prázdnou lahev od rozprašovače, v níž se bude prostředek používat. Nejprve se smíchají voda a samotný prostředek. Následně přisypeme kyselinu citronovou a lahev se zavře. Poté se s obsahem zatřese a vše se pořádně promíchá. Následně už můžete používat. Opravdu nic složitého.

Používat se dá fakticky kdekoli

Přesně tak. Ideální je na čištění sprchového kouta, vany, dokonce i pračky. Bez problémů a velmi rychle rozpustí vodní kámen. Stejně tak dokáže zlikvidovat plísně a nejrůznější přischlé nečistoty. Nastříká se na povrch, nechá působit a následně se vše už jen velmi jednoduchým způsobem setře.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/domaci-univerzalny-cistiaci-zazrak/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

2 komentáře

  1. Dana Odpovědět

    Vážně jste miláčci, má to jen jeden drobný háček – v tuzemí se prodávají mnohem větší balíčky kyseliny citronové, než bylo v původním znění i s titulky. Tam se totiž prodávají balíčky o váze 10 g, takže bych velmi doporučila takto upravit i váš recept na tento originální domácí odstraňovač vodního kamene. my jsme zvyklí/zvyklé na balení až desetinásobně větší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *