Jak by měla vypadat koupelna, když máte malé děti?

Bez koupelny se neobejde žádný byt. Trávíme v ní poměrně dost času a nutno podotknout, že se většinou jedná o čas příjemný. Do koupelny se těší i malé děti, ty možná ještě více, než my dospělí. Právě pro ně ale koupelna ukrývá celou řadu nástrah a je na nás, abychom jim koupelnu přetvořili v místo, které je bezpečné. Jak na to?

Pozor na zásuvky

Bezpečnost dětí v koupelně je to hlavní. A ta se týká v první řadě elektrických zásuvek, na které si mohou sáhnout mokrou rukou, což zvyšuje riziko zranění proudem. Obecně platí, že zaslepené zásuvky jsou tou jedinou opravdovou jistotou. Neváhejte a udělejte to.

Pozor na kluzkou podlahu

Po koupání dětí podlaha mnohdy vypadá jako by vás někdo vytopil. V rámci bezpečnosti proto dbáme i na předložky pro bezpečnou cestu z vany. Děti po mokré podlaze snadno uklouznou, a může dojít k nepříjemnému pádu vedoucímu např. ke zranění hlavy.

02_koupelna2

Foto: Pixabay

Dostatek světla a pomoc při „nastupování“ do vany

Aby se vaše dítě mohlo dostat do vany snadno a bezpečně, bude dobré mu pořídit malou stoličku. Na tu si může stoupnout a za pomoci dospělé osoby se tak snadno dostane do vany i zpět. V koupelně by měl být také dostatek světla, nepokoušejte se ale vytvořit dětem atmosféru s pomocí svíček, ty si nechte pro svojí vlastní relaxaci ve vaně.

Pozor na opaření

Protože spousta dětí velice ráda zkoumá vše, co je kolem nich, je dobré pořídit si termostatické baterie. Ty lze nastavit na určitou teplotu, čímž se předchází nebezpečnému a bolestivému opaření horkou vodou.

Na sklo a chemii v koupelně pozor

Malérů může v koupelně během pobytu malých dětí nastat vícero. Nepořizujte si skleněné nádobky na zubní kartáčky, které se při pádu mohou rozbít a děti pořezat. Postačí ty z umělé hmoty.

Myslete také na všechny přípravky, které máte v koupelně. Prací prášek, čistící prostředky, nebo snad dokonce někdy i léky. Prací prášky lákají svou barvou malé děti natolik, že je chtějí ochutnat. Je proto dobré zamykat skříňky tak, aby se nemohly dostat k tak nebezpečným věcem.

Zdroj info: https://homebydleni.cz/bydleni/koupelny/prakticke-napady-pro-malou-koupelnu/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.