Vánoce přicházejí a s nimi i výroba ozdob

Vánoční ozdoby

Vánoce nejsou jen symbolem pro stromeček a dárky, ale jsou symbolem ozdob a cukroví. Každý by se šel hned dívat po nových baňkách, trpaslících a řetězech, jenže jen o tom to přece není. Peníze nemusí neustále lítat vzduchem. Abyste byli trochu originální, kreativní a spořiví a případně zabavili celou rodinu, začněte s vlastní výrobou…

Vyrobte si svoje ozdoby, na které budete hrdí

K výrobě vám bohatě postačí i materiály, které najdete při procházce přírodou. To znamená, že si nasbíráte šišky a větvičky s jehličím (případně i žaludy). Dekorace pak doplníte skořicí, vanilkou nebo sušeným ovocem či něčím jiným.

V obchodech najdete nepřeberné množství různých dekorací, takže pokud chcete někde nabrat inspiraci, stačí se dívat kolem sebe. Pokud se vám bude chtít, nemusíte zůstávat pouze u tvorby věnců (byť jsou moc hezké). Zkuste se odvázat a udělat radost tvorbou ozdob na okno, stromeček nebo něco na pověšení ze stropu.

Nepotřebujete kupovat speciální materiál

Abyste si vytvořili ozdoby, nepotřebujete kupovat drahé materiály z obchodů. Máte doma citrony, jablka nebo něco podobného? Tak si nasušte plátky a pak je rozvěšte po domě. Lze jimi nejen ozdobit stromeček, ale dokonale ozdobí vánoční stůl, zvláště, když je doplníte svíčkami a skořicí. Zrovna tak jednoduše využijete popcorn nebo cukroví, ze kterého vyrobíte řetězy.

Vánoční ozdoby - sušené ovoce
Foto: Pixabay

I stromeček můžete hezky ozdobit vlastními silami

Ozdoby na stromeček vyrobíte z borových šišek, které pouze zavěsíte na provázek. Smrkové šišky případně také postačí. Nechte je uschnout a pověste je. Známé jsou dřevěné stromečky, které se vejdou i na stůl. Ten lze natřít oblíbenou barvou nebo zkrášlit řadou světýlek. Věnce zvládnete vyrobit například z vlašských nebo lískových ořechů, smrkových větviček a jiných běžných materiálů, které máte snadno po ruce.

V případě, že stromeček vůbec nepotřebujete mít doma, budete si moci pořídit klasické vánoční rostliny. Mnoho lidí si skutečně neozdobí okna ani nepřipravuje dobrůtky. Některým z nich stačí mít kolem sebe své blízké, se kterými mohou sedět u jednoho stolu. Tito lidé ctí pravého ducha Vánoc…

Zdroje info: českestavby.cz, maidforyou.com

Náhledové foto: Pixabay