Užitečné triky, jak v kuchyni udržovat pořádek

kuchyně

Kuchyně je srdcem domácnosti. Právě zde vznikají všechna ta kulinářská kouzla. Je to místo, kam se mnoho z nás chodí při vaření odreagovat. A také je to místo, kde bohužel často vzniká chaos a nepořádek. Chcete poradit, jak v kuchyni i přes její vytížení stále udržovat pořádek?

Myslete na pořádek už při vaření

Nejvíce nepořádku v kuchyni vzniká během vaření. Hrnce, pánvičky, prkénka a příbory – při přípravě pokrmů toho zvládnete zašpinit docela dost. Nikomu se pak do umývání nádobí nechce. Hodně práce si pro to můžete usnadnit tím, že budete nádobí umývat průběžně. Není přece problém rychle opláchnout prkénko nebo umýt použitou pánvičku. Rázem ubude nádobí a vám práce.

Mějte v kuchyni dostatek úložného prostoru

A tím vás rozhodně nenabádáme k tomu, abyste úložný prostor využívali pro rychlé maskování nepořádku ve stylu „co není vidět, to je uklizené“. Dostatek úložného prostoru je totiž důležitý proto, aby se vám pořádek v kuchyni dařil udržovat průběžně. Nebojte se využít každý prostor, který vám vaše kuchyně nabízí. Co třeba prostor nad horními skříňkami? Většina z nás tam má dekorace, nebo je tento prostor prázdný. Není to škoda?

Nenechávejte nádobí stát v odkapávači

Pokud myjete nádobí ručně, možná i vy děláte jeden z těch nešvarů, že umyté nádobí necháváte na odkapávači zbytečně dlouho. Nejenže stojící voda a vlhko mohou napomoci ke vzniku plísní, ale nádobí vyskládané v odkapávači rozhodně nenapomáhá uklizenému domu kuchyně. I když se vám do toho možná nechce, nejlépe uděláte, když nádobí hned po umytí utřete a uklidíte.nádobí

Foto: Pixabay

Udržujte čistou pracovní desku a jídelní stůl

A tím nemáme na mysli jen to, že pracovní desku nebo jídelní stůl utřete od fleků či skvrn. Na stole a pracovní desce se totiž velmi snadno kupí nejrůznější věci. Během dne zde pořád něco odkládáte a věci se kupí a kupí a kupí. Určitě se shodneme na tom, že chaos na stole či na kuchyňské desce nevypadá dobře. Proto tyto dva prostory pravidelně uklízejte. Odnášejte věci, které zde jen zbytečně leží. Kuchyně hned bude působit spořádaně.

Schovejte odpadkový koš

I když se v dnešní době dají pořídit opravdu pěkné a designově propracované odpadkové koše, pro mnoho lidí je to pořád rušivý element. Možná i vy odpadkový koš vnímáte tak, že vám v kuchyni překáží a brání celkovému uklizenému dojmu. Neváhejte ho proto schovat. Dnes je moderní mít výsuvný koš již součástí kuchyňské linky, což je velmi praktické. Pokud ale nechcete investovat, stačí odpadkový koš ukrýt třeba do skříňky pod dřezem.

Zdroj: https://lepsiebyvanie.pluska.sk/byvanie/10-trikov-ako-udrzat-kuchynu-stale-cistu-organizovanu/8
Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.