Úspora energie

Úspora energie v domácnosti: Nabízíme 3 alternativy

Přišla vám faktura za elektřinu a jen nevěřícně na ni zíráte? Ano, takováto situace bohužel nastává v mnohých domácnostech. Vše je dáno především tím, že zkrátka neumíte hospodařit ekonomicky. Nejedná se přitom o nic složitého. Ušetřit lze na mnoha místech. Jen musíte vědět kde. Pokud byste rádi vaše výdaje za energii snížili na minimum, jste na správném místě. V následujících řádcích vám dáme 3 tipy na efektivní úsporu.

Pořízení tepelného čerpadla

Výbornou volbou vedoucí k maximální úspoře elektřiny je nákup tepelného čerpadla. Volit lze různé modely. Nejlevnější je varianta vzduch-vzduch, nicméně mnohem efektivnější a úspornější je pravděpodobně teplené čerpadlo voda-vzduch, případně varianta země-vzduch. Je jasné, že tepelná čerpadla jsou z hlediska pořizovacích nákladů poměrně drahá, nicméně za několik měsíců se vám počáteční investice vrátí.

LED svítidla

Víte, že díky LEDkám dokážete ušetřit až 80 % elektřiny? Jejich nákup rozhodně stojí za zvážení. Výhodné jsou i z toho důvodu, že nepraskají. Bez problémů vydrží i na místech, kde se světelný zdroj neustále zhasíná a vypíná. Fotobuňkou se často spouští jak světla na chodbách, tak třeba exteriérové osvětlení. V současnosti už nejsou LED svítidla nijak výrazně drahá a sehnat se dají i jako panely nebo pásky. Záleží pouze na to, co preferujete.

Solární energie

Využití energie ze slunce je velmi oblíbené. Pořídit si solární panely dnes také není nijak složité. Celý systém vám pomohou vyřešit odborníci a dimenzují ho takovým způsobem, že bude fungovat jak z hlediska ohřevu interiéru, tak i vody. Pokud budete chtít ušetřit co nejrychleji, stačí si vyřešit pouze solární ohřev vody.

Chtěli byste se podívat na více tipů týkajících se úspory energie. Portál energie pro lidi nabízí spousty zajímavých informací, jež stojí zato znát.

Zdroj náhledového obrázku: energieprolidi.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Prokop Odpovědět

    Tepelné čerpadlo je jistě dobré řešení nicméně bych ho nechal zavést spíše do novostavby, která proto bude i přizpůsobená. Já bydlím v 50let starém době, kde už si opravdu mohu pomoci jen žárovkami a dobrým dodavatelem. Fotovoltaika na střechu by jistě byla také skvělým řešením, nicméně náš dům je zasazen mezi stromy, kde bychom panely mohli mít tak maximálně rozsázené po zahradě. Ale jinak věřím, že k osamostatnění je to super věc. Než do toho více proniknu, tak zatím budu brát energie ze zdrojů bohemia energy, kde je to za celkem slušné peníze a jestli se někde do budoucna stane, že třeba stromy pokácím, tak budu rozmýšlet i nad tou elektrárnou. Ale zatím u nás takto.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *