Šatní skříň

Šatní skříně: Nábytek, jehož výběr se nevyplatí podcenit

Máte doma šatnu jako oddělenou samostatnou místnost? Pokud ano, dáte za pravdu tvrzení, že právě tady se svršky a jakékoli oděvy bez problémů uskladní a v případě potřeby rychle využijí. Ne každý má ale takový objekt, který je dostatečně prostorný k tomu, aby v něm mohla být šatna realizována. I proto se vyplatí vsadit na moderní skříně. Podle jakých aspektů je vybírat? Právě na to se zaměříme v následujících řádcích. Jedná se o vcelku velké množství kritérií, jež nelze opomíjet.

Vestavba, nebo klasika?

V první řadě byste měli vědět, jestli bude ve vaší ložnici vestavěná či klasická skříň. Jestliže máte prostor uzpůsobený vestavbě, neváhejte. Uspoříte spousty místa a celkový vzhled ložnice bude dokonale nadčasový. Jen byste měli počítat s poněkud vyššími investicemi. Vestavěné skříně jsou zkrátka a jednoduše poněkud dražším zbožím. Jejich velkou předností je libovolné uspořádání vlastního prostoru pro uskladnění oblečení. Sami budete architekty a naplánujete i šatní tyče, zásuvky a police dle svých představ.

Vestavěné šatní skříně

Zdroj obrázku: levne-skrine.cz

Materiál musí být pevný a odolný

Pamatujete se na skříně našich babiček a prababiček? Pokud ano, pak stoprocentně víte, že vydržely dodnes a stále se bez problémů používají. Vše je dáno především přítomností masivního dřeva, které je pevné, odolné a vysoce kvalitní. Jedinou nevýhodou takovýchto skříní je vysoká hmotnost. Stěhování ovšem není nijak pravidelnou činností, takže se není čeho bát. I moderní levné šatní skříně ale splňují ty nejpřísnější normy a požadavky na kvalitu.

Kování a doplňky

Rozhodně vsaďte také na ty správné doplňky a kování. Co se týká druhého jmenovaného, nešetřete. Skříně se neustále otevírají a při takovéto frekvenci použití levnější provedení velmi rychle ztrácejí na kvalitě. Pojezdy přestávají fungovat a lak klik se může postupně loupat.

Zdroj náhledového obrázku: levne-skrine.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *