Solární osvětlení

Ulovené slunce

Využívejme možnosti, které nám dává slunce. Jednou z nich je světlo nejen přes den, ale i v noci.

Solární světla jsou řešením, jak využít sluneční světlo. Díky solárním panelům se přes den vytváří elektrická energie, která se akumuluje v bateriích, a v noci díky nim můžeme osvětlit okolí svého domu. Využití solárních svítidel je široké, mohou být funkční, ale i dekorativní.

Solární senzorové osvětleníSolární senzorové osvětlení Sunen

Zdroj obrázku: ecoprodukt.cz

Osvětlený dvůr

Funkčními svítidly jsou takové, které nám dostatečně silně osvětlí vybraný prostor. Jde například o dvory nebo příjezdové cesty. Takové solární svítidla potřebují pro svůj výkon více energie, a proto mívají obvykle samostatný větší solární panel, který zajistí více elektřiny. Zároveň je možné jej umístit na slunné místo, i když svítidlo je umístěno ve stínu. Mohou to být například solární LED reflektory, které mají stejný výkon, jako standardní svítidla, není však třeba k nim přivádět elektrické zásuvky, zdroj energie je slunce.

Noční zahrada

Doplňkové osvětlení zajistí menší solární zahradní svítidla. Můžeme je instalovat na zdi, ploty, ale mohou být i stojanové, můžeme je zapíchnout do země, zavěsit na stromy. Jsou to obvykle menší solární lampy, které nemají zajistit silné osvětlení prostoru, ale jsou doplňkovým osvětlením, tlumenějším. Zajistí osvětlení chodníku, zahrady, jezírka nebo bazénu. Obvykle mají solární panel zabudovaný a tak je jejich instalace velice jednoduchá. Solární světla na zahradu je možné přemisťovat dle požadavků, protože se jednoduše zapíchnou do země, a protože nejsou zapojeny kabely do elektrické sítě, jejich přemístění je velmi jednoduché.

Solární senzorové osvětlení

Solární zahradní LED lampa Cole&Bright

Zdroj obrázku: ecoprodukt.cz

Slunce na noční terase

Na terasách nebo k zahradnímu sezení je vhodné designové solární osvětlení. Určeno je na osvětlení stolů, přístřešků, přináší tlumenou atmosféru k večernímu posezení. Ale technicky vypadat nemusí. Takové solární lampy sa vyrábějí v mnoha barvách a designech, často je těžké rozeznat, že je na stole solární lampa. Už není třeba řešit, jak a kam zapojit kabel od lampy, už nebude vidět na účtech spotřebu elektřiny za noční svícení.

Stolová solární lampa Korfu

Stolová solární lampa Korfu

Zdroj obrázku: ecoprodukt.cz

Slunce nám dává možnosti, jak využívat jeho nevyčerpatelnou energii. Tuto energii využíváme i na výrobu elektrické energie. Světlo už nemusí mít svůj zdroj v elektrických zásuvkách, světla si mohou elektřinu na svůj provoz vyrábět samotné. Zkrášlete si okolí svého domu pomocí slunce i vy.

Zdroj náhledového obrázku: ecoprodukt.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *