Uhelné brikety

Uhelné brikety jako ekologické a efektivní řešení vytápění

Vytápění jakéhokoli objektu lze řešit různými způsoby. Většina z nás chce topit samozřejmě efektivně, ale především ekonomicky. Zkrátka nehodláme investovat do příjemného prostředí v interiéru horentní sumy. Maximálně komfortní je vytápění plynem a elektřinou, nicméně právě u něj se dostáváme k vysokým částkám. Využít lze i tuhá paliva typu palivového dřeva. Počítat ale musíte s řezáním, štípáním a větším množství odpadu i popela po shoření. Naším tipem na ekologické a ekonomické vytápění jsou uhelné brikety.

Nízká cena a jednoduchá manipulace

Vynikající volbou jsou uhelné brikety především pro svou výhodnou cenu. Samozřejmostí je i jednoduchá manipulace s nimi. Objednáte si je přímo z pohodlí domova a uskladníte třeba ve sklepě nebo v jiných místech, kde není vysoká vlhkost. Topit můžete ihned, není nutné čekat, až brikety uschnou. Protože jsou už suché.Uhelné briketyUhelné brikety: Zdroj obrázku uhelnebrikety.cz

Multifunkční využití a ekologické vytápění

Oblíbené jsou mimo jiné také pro své univerzální použití. Tradičně se dávají do kamen, krbů či kotlů na tuhá paliva. Není problém je ale použít třeba v zahradním grilu. Jedná se přitom o maximálně ekologické palivo. Hoří naprosto skvěle a můžete si být jisti, že po nich zbude pouze trocha popela.

Vysoká výhřevnost

Jak vlastně uhelné brikety vznikají? Prostřednictvím lisování uhlí. Důležité je u nich hlavně to, že nijak výrazněji nedoutnají, ale hoří, tím pádem je odpad z nich zanedbatelný. Co se týká výhřevnosti, ta je úctyhodná. Činí cca 21MJ/kg. Balení briket si můžete vybírat v různých variantách. Tradičně se prodávají po 10 a 25 kg. Ideální je odběr většího množství uhelných briket na paletě. Dostanete se tak ještě k nižší pořizovací ceně. Objednat si lze uhelné brikety v balení pohodlně online třeba na uhelnebrikety.cz.

Uhelné brikety: Zdroj náhledového obrázku uhelnebrikety.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *