Dřevěné pelety

Dřevěné pelety se staly velmi oblíbeným palivem

Uvažujete o pořízení nového zdroje vytápění vašeho domu nebo firemních objektů? Pokud ano, rozhodně jste museli narazit na kotle, do nichž se dávají dřevěné pelety. Tento typ vytápění se za posledních několik let stal velmi oblíbený. A není se čemu divit, vždyť toto ekonomické palivo je také ekologické a může se chlubit vynikající výhřevností. Navíc se pelety spalují v kotlech, jejichž účinnost přesahuje 90 %. Můžete si tak být jistí, že výhřevností často překoná i tradiční černé a hnědé uhlí. Náklady na vytápění objektu tak jdou logicky dolů.

Topení upravenými zbytky dřeva

Základem dřevěných pelet je pochopitelně dřevo, konkrétně jeho zbytky. Dřevo je, jak známo, obnovitelným zdrojem. Po vyčerpání lesa se vysazují nové stromy a v podstatě se v budoucnu vytěží další dřevo. Pelety představují lisované kousky dřeva, jež se vyrábí z odpadu při jeho zpracování. Výroba funguje tak, že se dřevo nejprve zahřívá na teplotu pohybující se kolem 100 °C. Měkne v něm celulóza a stává se z ní pojivo. Materiál je pak protlačen přes kruhové otvory, jež dávají peletám jejich tradiční tvar.Dřevěné peletyDřevěné pelety: Zdroj obrázku drevenepelety.cz

Jednoduchá manipulace s peletami

Řezání, štípání, nošení a spousta odpadu. I takto lze charakterizovat práci se dřevem. Můžete namítnout, že dřevo se dnes už přímo prodává rovnané na paletách. Přesto z něj padají třísky a zbytky kůry. Topení prostřednictvím pelet je čisté a fakticky bezpracné. Pelety si zakoupíte jednoduše online, dovezou vám je a následně pytle uskladníte na suchém místě. Poté už jenom přidáváte do kotle. Existuje spousta modelů disponujících automatickými zásobníky. Jejich obsluha je o to pohodlnější.

Nakupujte kvalitní pelety

I při nákupu je zapotřebí být obezřetný a nakupovat ty správné pelety. Vyrábí se v různých průměrech. Jaký zvolíte, je jen na vás. Důležitá je ale třída pelet. Optimální volbou pro domácnosti je třída A1, která obsahuje minimální množství těžebních zbytků z lesa a kůry.

Dřevěné pelety: Zdroj náhledového obrázku: drevenepelety.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *