Zahradní chodník

Vytvoření jednoduchého zahradního chodníku svépomocí

Krásný trávník a pochozí plochy jsou základem jakékoli zahrady. Většinou jsou zahradní chodníky řešeny prostřednictvím velkoformátové dlažby, nebo dlažby zámkové. Při realizaci zahradního chodníku je zapotřebí počítat s nemalou investicí. I proto se vyplatí vsadit na levné řešení. Především přímo na zahradě nepotřebujete plnohodnotný chodník. I proto se podíváme na realizaci jednoduchého zahradního chodníku svépomocí. Přesvědčíme vás o tom, že se nejedná o nic extra složitého, co by vám zabralo fůru času.

Potřebujete jen pár zbylých dlaždic

Nic víc. V našem případě zbylo několik dlaždic typu Holland. Jde fakticky o nejjednodušší kvádříky, které aktuálně na trhu jsou. Nebývají přibarvené. Jinak potřebujete také netkanou textilii, drobnou drť. Volte opravdu jemné kamenivo, aby se vám do něj dlažba jednoduše vkládala. Samotná textilie zabrání po určitou dobu růstu plevele. Na vždy to ale jistě nebude. Po čase se rostlinky objeví.

Zahradní chodník

Jednoduchý zahradní chodník: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Jednoduchý postup i pro nekutily

Máte obavy, že to nezvládnete? Nemusíte. Postup při realizaci zahradního chodníku je velmi jednoduchý. Nejprve si vyměříte místo, kam dlaždice dáte. Ideální bude, když získáte také rovinu. Stačí jen natáhnout provázky a máte vyhráno. Půjdete podle nich. Hloubit se budou čtverce. Do nich následně samotné dlaždice budete vkládat. Tedy až po čtverci z netkané textilie. Lehce je nakonec poklepete gumovou paličkou a je hotovo.  
Zahradní chodník

Jednoduchý zahradní chodník: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána  

Bez práce a za minimální cenu

Realizaci takovéhoto jednoduchého chodníku snad ani nelze považovat za práci. Cenově se také dostanete na minimální částku, vždyť tvoříte chodník prakticky z odpadu. Počítat budete muset s tím, že čas od času onen čtverec lehce upravíte z hlediska výšky a také vytrháte rostliny, jež budou mít tendenci prorůstat nebo růst z bočních stran. Jinak ale bude dokonale sloužit.

Jednoduchý zahradní chodník: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána  

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *