Trendy světla z peří, papíru či kovu. Který materiál osloví vás?

lustr

Zařizujete nové bydlení nebo rekonstruujete? Řešíte výběr nejen kvalitního, ale také do jisté míry originálního osvětlení? Jaké trendy světel jsou na trhu?

Nezvyklé a jedinečné peří

Peří coby součást osvětlení je sice netypické, ale o to efektivnější. Však peří do vzduchu patří, neboť nosí ptáky. A svým způsobem proniká i do módy. Peří volí dámy na kabátech i kloboucích, tak proč jím nezdobit i světla? Peří je křehké, něžné, měkké. Díky tomu dokáže vytvořit objem s minimální hmotností. Působivě vypadají světla vyrobená z husích brk. Svítidla z peří dodají interiéru romantickou atmosféru. Ideální je volba tlumené a světlé barvy peří. Naopak výrazné a křiklavé barvy mohou působit spíše agresivně. Nezapomeňte na to, že tento typ osvětlení přitahuje pozornost, proto se rozhodně vyplatí stylově sladit s ostatními prvky v domácnosti.

Lehký materiál v podobě papíru

Papír je velmi lehkým materiálem, který se nejen dobře barví, ale také tvaruje. Díky tomu nabízí neomezené možnosti. Působivé jsou různé stínohry, které vznikají perforací papírového pláště. Zásluhou toho tak můžete mít na stěně i květy pampelišek, máků, ale také hvězdičky nebo třeba listí.

lampička

Foto: Pixabay

Nadčasový a oblíbený textil

Jde o další z měkkých materiálů, které nikdy neomrzí a neztratí na své oblíbenosti. Pokud se poohlížíte po osvětlení do obývacího pokoje nebo ložnice, tak velmi dobře působí textil v kombinaci se světlým dřevem. Jedná se svým způsobem o klasiku v moderním pojetí, která nikdy nezevšední. Pokud marně hledáte vhodné osvětlení, které by ladilo k vaší výmalbě nebo závěsům, můžete si ho nechat vyrobit. Řada výrobců nabízí textilní stínidla na míru, ať už v podobě lampiček nebo lustrů různých tvarů.

Kov coby punc luxusu

Kov je skvělým materiálem, který nikdy neomrzí, nevyjde z módy, neokouká se. Už na první pohled působí zajímavě. Lze ho kombinovat, lakovat, tvarovat do všech možných podob. Jedná se o trvanlivý, těžký a zkrátka osobitý materiál.

Jedinečná je kombinace kovu se dřevem. Vždy dodá interiéru punc luxusu. Jedná se o moderní, nadčasové osvětlení, a to jak v případě lustru, nástěnné či stolní lampy. Osvětlení, které vyniká dlouhou životností.

Zdroj: living.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay