Tradice netradice: Ratanový nábytek do interiéru

Ratanový nábytek

Pokud milujete přírodu a potřebujete opravdu vzdušný nábytek do interiéru, vyplatí se vsadit vše na ratan. Tento čistě přírodní materiál se prosazuje zejména v zahradních posezeních, nicméně levný ratanový nábytek postupně míří i do interiéru, důkazem čehož budiž mnohé domácnosti, které s ním počítají. Potřebujete-li skutečně vzdušný prostor, pak není co řešit. Možná pouze cena bude tím, co vás může přibrzdit ve vašem rozletu. Určitě není od věci podívat se i na umělý ratanový nábytek, který od originálního ryze přírodního provedení fakticky skoro nepoznáme…

Hlavní výhody ratanu

Určitě není od věci uvést hlavní výhody, které nám ratan jako takový nabízí. I kvůli nim si lidé takovýto nábytek do interiéru pořizují. Podívejme se na ně mnohem přehledněji v následujících odrážkách. Společně se o těchto výhodách určitě přesvědčíme. Jaký je tedy ratan?

–          ryze přírodní a přirozený

–          naprosto lehký a vzdušný

–          originální se vším všudy

–          pohodlný na posez

–          příjemný na dotek

–          dobře snese vlhkost

–          interiérové i exteriérové využití

Umělý, nebo pravý ratan

Jestliže chcete mít doma originál, vyplatí se pravý ratan ze vzdušně rostoucích kořínků palmy Calamus rattan. Ta se nachází až v daleké Asii, a to konkrétně Číně, Filipínách, Indonesii anebo Malajsii. Ratan je dokonale ohebný a pro zajímavost je třeba říct, že na světě existuje více než 600 druhů této dřeviny. Doma tak můžete mít zcela jedinečný design se vším všudy. Umělý ratan je pochopitelně mnohem levnější, nicméně o to odolnější. Ztrácíte ale jakékoli přírodní vlastnosti.

Úloha ratanu v interiéru

V interiéru si ratan najde své místo zejména v posezení. Využít jej lze například v obývacích pokojích, anebo předsíních, či kdekoli jiné, kde je zapotřebí hezkého křesla či pohovky. V nejrůznějších barevných variacích budete mít jistotu, že se v interiéru prosadí. Kombinovat jej lze fakticky se vším. Určitě bude představovat maximálně funkční prvek.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.