Vodoměr

Instalace a výměna vodoměrů: Obraťte se na specialisty

Přišel vám účet za vodu a vy jste se zhrozili zvýšenou spotřebou a hlavně finanční částkou, již budete muset uhradit? Žádná zvláštní situace. Na vině ale nemusí být pokaždé plýtvání členů vaší rodiny. Zejména při větším počtu nájemníků v jednom domě může být rozúčtování značně nespravedlivé. Proto se vyplatí nákup a instalace nového vodoměru, popřípadě jejich větší množství. Každý by tak měřil přímo spotřebu konkrétní domácnosti a vy byste přesně věděli, na čem jste…

Povinná pravidelná kontrola vodoměrů

Mnozí lidé si nejsou vědomi toho, že o vodoměry je zapotřebí se starat. Nezbytná je zejména pravidelná kontrola označovaná jako cejchování. U modelů pro SV se jedná o interval 6 let a pro TUV o čtyřletý interval. Zařízení, která byla instalována po datu 1. 1. 2012, již mají jednotnou dobu cejchování stanovenou na 5 let. Důležitá je i ochrana zařízení proti poškození a falšování výsledků. Díky tomu, že jsou vodoměry umístěny až za bytovými dveřmi, musí být dokonale ochráněny.

Nový, či repasovaný vodoměr?

Jestliže budete volit nové modely, měli byste se orientovat podle výrobců. Porovnat byste měli jak cenu, tak i konstrukci přístroje. Jestliže budete chtít ušetřit, můžete vybírat i repasované. Jedná se o zařízení, která byla odmontována po cejchování a následně seřízena a znovu dána do oběhu. Při výměně vodoměrů je zapotřebí kontaktovat specialisty, kteří s tím mají dlouholeté zkušenosti. My doporučujeme společnost Inmes.

Odborník nejen na vodoměry

Firma Inmes s.r.o. s tradicí již od roku 1993 působí v oblasti měření spotřeby nejen vody, ale i tepla. Její hlavní činností jsou instalatérské a topenářské práce na klíč. O výměně vašeho vodoměru se můžete s profesionály poradit a následně ji realizovat. Budete mít jistotu, že získáte kvalitní přístroj za rozumné peníze.

Zdroj náhledového obrázku: mereni-tepla.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *