Oprava střechy

Kdy se vyplatí oprava střechy

Máte starší střechu a uvažujete o tom, že byste ji mohli rekonstruovat, aby nepostrádala funkční prvky a vypadala opět perfektně? Není se čemu divit, střecha totiž představuje jeden ze základů každého objektu. V případě její nekvalitní konstrukce se můžeme bohužel setkat s tím, že do interiéru bude zatékat. Na jejím povrchu navíc najdeme mechy a jiné rostliny přispívající k velké vlhkosti, která je spouštěčem vzniku nejrůznějších hub a plísní. My se zaměříme na to, kdy je zapotřebí střehu skutečně rekonstruovat a kdy ji raději ještě necháme ve stejném stavu.

Když už je v interiéru voda, je pozdě…

Pokud do interiéru zatéká, nejvyšší čas na výměnu střechy již pravděpodobně byl M“že tedy dojít až na kompletní demolici. Její ceny se mnohdy pohybují i okolo 500 korun za m2, takže to nebude nijak levná záležitost. Vodu poznáte nejen podle toho, že bude stékat na různých místech, což se zpravidla nestává. Spíše uvidíte vlhké mapy, které jsou jakýmsi startem pro vznik plísní a jiných nežádoucích organismů. Začít je vhodné již dříve…

Stav střešní krytiny poznáte rychle

Na první pohled byste měli poznat stav střešní krytiny. Pokud se na jejím povrchu nachází mech, měli byste jej mechanicky odstranit za pomocí vysokotlakého čističe. Pak uvidíte, zdali je krytina poškozena. Jednat se může o nejrůznější praskliny a vznik úlomků. Mnohem častěji se ale setkáváme se zvětralým povrchem tašek, jenž je také velmi nepříjemnou záležitostí. Vše poznáte pouhým okem, a to velmi rychle. Mnohdy mech ze střechy nelze pořádně odstranit, což by měl být také indikátor výměny krytiny.

A krovy či další součásti střechy?

Zapomenout nelze ani na ostatní části střechy. Ta totiž není složena pouze z tašek a jiných druhů krytiny. Projít byste se měli v podkroví a podívat se na stav dřevěných nosných částí střešní konstrukce. Pokud jsou krovy suché a v pořádku, není co řešit. Jestliže na nich ale již pracuje dřevomorka anebo jsou značně podmáčené, bude nutná jejich výměna.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *