Dětské povlečení

Nakupujeme dětské povlečení: Co vše je třeba brát v potaz

Jestliže vyrážíte na nákup dětského povlečení, anebo se díváte na nabídku nejrůznějších internetových prodejců, měli byste se řídit určitými pravidly. Vaše požadavky se totiž na rozdíl od standardního povlečení pro dospělé musí do značné míry lišit. Právě proto vám v následujících řádcích poradíme, na co všechno je nutné brát ohled. Společně se přesvědčíme, že těchto aspektů není málo…

Povlečení do postýlky medvídek PúPovlečení do postýlky medvídek Pú

Zdroj obrázku: rodinnebaleni.cz

Materiál na prvním místě

V první řadě se u dětského povlečení soustřeďte na materiál, z něhož je ušito. Velmi důležitými vlastnostmi jsou totiž savost a zároveň co největší prodyšnost. Dítě se v noci často nadměrně potí a právě pot musí být odveden z povrchu povlečení. V opačném případě může dojít velmi rychle k nachlazení malého spáče, což si samozřejmě jako rodiče přejeme ze všeho nejméně. Vsaďte proto na přírodní materiály, jimž vévodí bavlna. Povlečení z takového materiálu je jemné a hebké na dotek. Prakticky nikdy nezpůsobí alergické reakce, jako je tomu u umělých látek.

Povlečení Ledové královstvíDětské povlečení do velké postele Ledové království

Zdroj obrázku: rodinnebaleni.cz

Rozměry a zapínání

Co se týká rozměrů, jedná se o poměrně individuální záležitost. Jestliže kupujte dětské povlečení do postýlky, setkáte se pravděpodobně s rozměry 40×60 cm v případě polštáře a 90×130 cm u přikrývky. Větší postele jsou pochopitelně v různých rozměrech a rodiče nechávají dětem vyrobit často celý pokoj přímo na míru. Obecně ale platí, že nejčastěji dostanete dětské povlečení do velké postele o rozměrech polštáře 70×90 cm a přikrývky 140×200 cm. Co se týká zapínání, u menších je vhodné řešení pomocí suchého zipu a u větších stačí pouhé klasické zakládání anebo standardní zip.

Design musí dítě zaujmout

Vy v dětském povlečení spát nebudete! I proto by si mělo vaše dítě vybrat takový model, který se mu bude líbit. Zejména starší děti si již na nejrůznějších motivech potrpí. Typické jsou například obrázky ze Star Wars anebo Avenger. Holky milují spíše Ledové království nebo princezny.

Zdroj náhledového obrázku: rodinnebaleni.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *