Tohle děláte špatně! Časté chyby při třídění odpadu

Třídění odpadu snad dnes dělá téměř každý. Základní věci jako vytřídění plastových lahví, skla nebo papíru nejsou problém a již děti ve školkách se učí, do kterého kontejneru co patří. I tady ale existují nejrůznější výjimky. Mnoho lidí tak stále neumí precizně třídit odpad a zbytečně dělá některé z následujících chyb. Tak se podívejte na tento článek, ať ještě trochu vylepšíte třídění odpadu.

Ruličky od toaletního papíru a obaly od vajíček do směsného odpadu

I přesto, že je rulička od toaletního papíru stejně tak jako obaly od vajíček z papírového materiálu, nejedná se o papír, který by bylo možné dobře recyklovat. Již je totiž mnohokrát zrecyklovaný, takže další využití již nemůže nabídnout. Tyto dvě věci proto patří do směsného odpadu. Nebo je můžete využít v rámci upcyklace a něco z nich vyrobit.

Krabice od pizzy

Mastná krabice od pizzy je sice stále papír, ale právě kvůli mastnotě není možné její další vytřídění. Buď tedy odstraníte mastné části a zbývající kusy dáte do kontejneru na papír, nebo celou krabici dáte rovnou do směsného odpadu, což platí hlavně v případě, kdy je více mastná a týká se to téměř celého povrchu.

Zrcadla nepatří do kontejneru na sklo

Snad každý ví, že zrcadla jsou vyrobena ze skla. Pokud se vám ale rozbije, rozhodně ho nepřidávejte do kontejneru na sklo, kam totiž nepatří. Zrcadlová vrstva kovu by totiž mohla znehodnotit ostatní sklo a výrazně tak znemožnit další zpracování. Střepy ze zrcadla proto patří téměř výhradně do směsného odpadku.

Foto: Pixabay

Polystyren patří do plastů

Polystyren bývá jako výplň v krabicích a najít ho můžete i ve formě termokrabiček na jídlo. Obě tyto varianty jsou plastové, takže je dávejte vždy do žlutého kontejneru. Plastová polystyrenová krabička by však neměla být příliš znečištěná od jídla. Jednoduchým vypláchnutím pomůžete udržet plastový odpad čistější.

Zdroj: https://odpady.plzen.eu/aktuality/umite-spravne-tridit-nejcastejsi-chyby-pri-trideni-odpadu.aspx a https://www.eon.cz/radce/ekologie/trideni-odpadu/jake-jsou-nejcastejsi-chyby-pri-trideni-odpadu/

Náhledové foto: Pixabay