Využijte naplno potenciál své zahrady. Jak na to?

Zahrada představuje místo plné možností. Na začátek je ale důležitá vize a koncept. Pojďme si představit pár základních bodů, které nám pomohou využít potenciál zahrady na maximum.

Vyčleňte si na své zahradě jednotlivé zóny, které do exteriéru vnesou určitý smysl a řád. Představte si, že tvoříte zahradní pokoje, podobně jako místnosti u vás doma. Místo zdí a příček jednotlivé zóny oddělíte trvalkami, zídkou nebo třeba keři. Zahrada neztratí nic na svém kouzlu, naopak bude působit kompaktně.

Místo na společná setkání

Mezi základní prostor každé zahrady bezpochyby patří venkovní posezení. Právě tady se totiž můžete setkávat s rodinou a přáteli, povídat si, grilovat, slavit letní narozeniny nebo jen tak odpočívat s kávou. Tím ale setkávací část nekončí. Můžete ji totiž rozšířit o venkovní ohniště, které lze umístit dál od domu a vytvořit tak nový prostor, který vás bude vytáhne i do odlehlejšího koutku zahrady. Vybrat si můžete přenosné ohniště, se kterým můžete podle potřeby hýbat, anebo klasické ohniště v zemi, které umístíte na rovnou mlatovou plochu a obestavíte dřevěnými špalky nebo lavičkami.

Dopřejte si swim spa pro odpočinek i pohyb

Každou zahradu oživí vodní plocha. Ať už to bude bazén, vířivka nebo jezírko s tekoucí vodou, získá najednou úplně novou atmosféru. Představte si třeba takové zařízení, které vám nabídne skvělou hydromasáž, ale také si v něm užijete spoustu zábavy. Swim spaSwim spa je vířivka i bazén s protiproudem v jednom. Můžete tak využít výhody obou a zároveň ušetřit prostor.

Ověření prodejci vám dnes nabídnou nejen odborné poradenství a servis, ale také možnost si wellness produkty vyzkoušet ještě před samotnou koupí. Pokud byste rádi zjistili veškeré benefity swim spa i vířivek na vlastní kůži, testovací centra nabízí třeba společnost Welldo a to v Brně i v Praze.

VířivkaFoto: Shutterstock

Vytvořte si koutek jen sami pro sebe

Zvládnete si během dne najít alespoň 30 minut jen sami pro sebe? Pokud ne, měli byste začít alespoň po kouskách. Vytvořte si na zahradě tajné zákoutí, který bude patřit jen vám. Vyberte si místo, kam si umístíte pohodlnou houpačku či lehátko, ve kterém budete trávit alespoň pár minut denně odpočinkem, četbou knih nebo jinou oblíbenou volnočasovou aktivitou.

Zaměřte se na živý plot i důmyslné zahradní cestičky

Zábava i odpočinek na zahradě je rozhodně důležitý. Při tom všem ale nezapomeňte na rostliny. Vyčleňte si místa, kde se bude dařit květinovým záhonům, trvalkám i bylinkám. Jednotlivé prostory můžete propojit cestičkami nebo nášlapy.

Zdroje info: weldo.cz, nasezahrada.com

Náhledové foto: Shutterstock

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.