Jak zabránit cizím kočkám v přístupu na vaší zahradu

kočky

Kočky, které občas rády zavítají i na naše zahrady, jsou hosty značně nevítanými. Důvodem je především fakt, že v době návštěvy trousí po zahradě své exkrementy. Je proto na místě začít přemýšlet o tom, jak takové kočičí tuláky z naší zahrady vyhnat a naznačit jim, že zde není kočičí pěší zóna.

Na kočky běžte po dobrém

Odstrašit lze kočky především v noci, kdy chodí na lov. Zapomeňte ale na jakoukoliv otrávenou návnadu apod. To je způsob, který dnes opravdu nemá ve společnosti své místo.  A kromě toho, otrávené návnady jsou většinou stejně zbytečné. Kočka je totiž většinou pozná a vyhne se í velkým obloukem.

kočka

Foto: Pixabay

Co kočkám nevoní

Kočky jsou obecně velmi citlivé na pachy, a proto jim můžete nastražit do cesty různé nelibé vůně. Příkladem je třeba levandule nebo hrubá citronová kůra. Efektivní je také postříkat přístupové cesty na zahradu octem z rozprašovače. Kočky nesnáší také vůni pepře, obzvláště pak kajenského pepře, který voní opravdu pronikavě. Kočky při setkání s kajenským pepřem často a opakovaně kýchají a příště už setkání s ním nebudou riskovat. Nelibě voní i toulavým psům, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Účinek kávy

Pokud máte doma čerstvě namletou zrnkovou kávu, neváhejte ji rozsypat na místa, kde se divoké kočky povalují. Vyležená místa v trávě nebo třeba výkaly vám napoví, kam máte svou improvizovanou plašičku v podobě namleté zrnkové kávy aplikovat. Kávu (nebo zmíněný pepř) rozsejte po zahradě v době sucha, aby vám jí vlhko ihned nerozpustilo.

Je samozřejmě možné, že to kočka zkusí znovu a vybere si k vykonání potřeb jiná místa. Neváhejte vypozorovat, kde se kočka pohybuje a opakovaně nastražte vonné aromatické nástrahy. Kočka tak díky nelibým pachům vaši zahradu raději sama nadobro opustí.

Zdroje informací: https://www.nasezahrada.com/problemy-s-kockami-na-zahrade-co-pomaha/

https://www.veselebydleni.cz/magazin/jak-vyhnat-kocku-ze-zahrady

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.