Malá kuchyň

Tipy pro malou kuchyň

Pokud jste si mysleli, že se v malé kuchyni musíte omezovat ve vašem kulinářském snažení. Malá kuchyně má totiž jednu velkou výhodu a to tu, že máte všechno ihned po ruce. Takže stačí v ní mít jen pořádek a budete se cítit pohodlně i v malé kuchyni. A jak toho pořádku docílit?

Nepotřebné věci vyhoďte

Moderní kuchyně by určitě neměla být skladištěm. Zbavte se všech věcí, které nutně nepotřebujete.  Odstraňte z kuchyňské linky spotřebiče, které používáte jednou za rok nebo nepoužíváte vůbec, ale někdo vám je daroval, tak je máte. Většinou se jedná o spotřebiče typu ohřívač párku v rohlíku, odšťavňovač nebo třeba sušička na ovoce.  Tyto věci nemusíte nutně vyhazovat, uložte je třeba do sklepa nebo komory. Jednoduše si pak pro spotřebič zaběhnete, až ho budete potřebovat.

Využijte prostory na maximu

Dalším pravidlem je využít všechen prostor na maximum. Určitě nevadí, pokud jsou v kuchyni úložné prostory až ke stropu.  Takže i vestavěné skříně a komory najdou v kuchyni své uplatnění. Zvláště v malých kuchyní se vyplatí investovat do kvalitního úložného systému, díky kterému prostor na maximum určitě využijete. Stejně tak je dobré zainvestovat do různých otočných systémů, které se využívají u rohových prostor.

Vyměňte dřevo za sklo

Aby kuchyň nepůsobila přeplněně, využijte několik následujících triků. Například skříňky v horní části kuchyňské linky neopatřujte klasickými dvířky, ale zvolte raději rolety nebo nechte skříňky úplně otevřené. Opticky se tak prostor zvětší.  Proti přeplácanosti také dobře funguje tvrzené sklo místo dřevěných policových systémů nebo zvolte místo dřevěného stolu skleněný.  Šetřit místem se v kuchyni dá na mnoha věcech, ale určitě byste neměli na dřezu a sporáku.  Jsou to místa využívající se neustále, a proto se vyplatí dát jim dostatek prostoru.  V ideálním případě by měl být sporák umístěn uprostřed linky a od dřezu by měl být alespoň půl metru.  Pokud budete mít stále málo pracovní plochy, použijte výsuvné systémy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *