Industriální styl

Industriální styl bydlení: Jak si ho zařídit?

Toužíte po netradičním a originálním bytě?  Vyzkoušejte industriální styl bydlení.  Styl, který na vás dýchne atmosféru továren, si získává více a více fanoušků.  A čím je tento styl zajímavý, nevšední a pro koho se hodí?

Nevšední styl

Industriální styl je opravdu nevšední.  Pokud jste tedy spíše romantici a máte rádi buclaté polštářky v pastelových barvách, pak na tento styl zapomeňte. Inspirací toho stylu jsou totiž především tovární haly a průmyslové prostory obecně.  Industriální styl se bude líbit spíše mladým. Hodí se do větších prostor, zbourání zdí dává vyniknout multifunkčnímu prostoru. Oddělí se jen koupelna a ložnice. Ideální místo je s vysokými stropy a spoustou oken.  Také materiály jsou netradiční. Jedná se o beton, ocel, odkryté cihly nebo kameny.

Kombinace kovu a dřeva

Bydlení v industriálním styl u nás na oblibě zatím získává, ale setkat se s ním už určitě setkáte v kavárnách, barech či restauracích.  Industriální styl je strohý na nábytek, takže přemíru nábytku, skříněk a křesílek určitě nečekejte. Tento styl se vyznačuje spíše kombinací studeného kovu se dřevem.  Například kovové skříňky, plechové stoly, židle doplněné dřevěným nábytkem s masivního a hrubě opracovaného dřeva. Veškeré zařízení by však mělo vypadat, že už má nějaká ta léta za sebou. Proto i výrobci někdy volí již použité dřevo či kovové součástky ze starých strojů. Nehledejte dokonalost, každý kus je originálem.

Černé, šedé a bílé tóny

Nehledejte ani jemné barvy a přemíru doplňků.  Díky tomu sice může interiér působit stroze a neútulně, ale záclon, polštářků nebo jiných doplňků se úplně vzdát nemusíte.  V tmavých barvách a hlavně v menší míře neuškodí.  Typická je tedy černá, šedá a bílá barva nebo oranžově prosvítající barva z cihlové zdi. Na zdech by měli vyset nápisy, cedule, kovové lampy, svítidla vyrobená z trubek nebo jen tak visící žárovky a odkryté vodovodní trubky nebo odkrytá elektroinstalace. To vše jsou typické prvky industriálního stylu bydlení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *