Záclony

Záclony: Ano nebo ne?

Někdo nedá na záclony dopustit a přijde jim byt bez nich nedokončený. Naopak ostatní v záclonách vidí zase jen lapače prachu.  Jak jste na tom vy?  Jste pro záclony nebo ne? A existuje vůbec nějaký kompromis?

Mít záclony, ano nebo ne?

Zastánci záclon uvádějí, proč do nich investovat neustále, i když jsou třeba jiné trendy.  Prvním argumentem je soukromí.  Když máme záclony, nikdo nám nevidí do oken. Záclony také chrání kromě vás i nábytek neslunečním zářením nebo pomáhají mírně tlumit zvuk z ulice.  Ti, co záclony nevolí mají spíše pocit, že místnosti jsou najednou světlejší a vzdušnější. Těmto lidem přijdou záclony jako lapače prachu a mnohdy také překrývají radiátor, vznikají ztráty tepla i peněz.

 A co kompromis?

Jestliže se chcete vyhnout záclonám, ale zároveň byste nějaké stínění uvítali, můžete zvolit třeba římské rolety.  Se správnou látkou a barvou, budete rázem jako na středomořském ostrově.  Římské rolety dodávají romantickou atmosféru.  V případě, že budete chtít více světla, jednoduše rolety odrolujete. Pro velká okna se zase hodí například japonské stěny. Jedná se o panelové závěsy, které můžete posouvat po okně nebo je nechat shrnuté na jedné straně a nechat do místnosti procházet světlo.  Z moderního designu jsou to např. rolety typu plisé nebo twist.  Pomáhají ve dne i v noci a vypadají skvěle.

Co tedy zvolit? Rolety místo záclon?

Zda budou na vašich oknech záclony, viset či nikoliv, je vždy na vás.  Usnadnit výběr vám může i to, jak vypadá váš interiér a to jestli se k němu záclony hodí nebo ne.  Záleží také na tom, kam okna směřují.  Pokud se obáváte pohledů z protějších oken, asi záclony přece jen zvolíte.   Jestliže máte okna na sever, nejspíše budete chtít světla více, takže okna moc přikrášlovat záclonami nebudete.  V případě, že si opravdu nebudete stále vědět rady, zkuste ještě vyhledat specializované firmy, kde už pro vás vymyslí to nejlepší řešení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *