Kuchyň

Jaké jsou ty správné barvy do kuchyně?

Slyšeli jste už někdy o psychologii barev? O tom, že každá barva něco vyzařuje a nějak na nás působí?  Pokud právě zařizujete dům či byt, určitě přemýšlíte jaké barvy zvolit například do kuchyně. O tom jaké barvy se do kuchyně hodí, aby podněcovaly naši chuť k jídlu, se dozvíte v následujících řádcích.

Zelená a modrá určitě ne!

Každý z nás má jiný vkus a každý má právo zařídit si byt, tak jak se v něm cítí nejlépe.  I přesto bychom si však měli uvědomit, že každá místnost má svůj ráz a od každé místnosti očekáváme tak trochu něco jiného. Od kuchyně očekáváme především vřelost, útulnost, klid a pohodu a také to, že nám v ní bude chutnat veškeré jídlo.  Proto určitě zapomeňme na modrou a zelenou barvu. Modrá barva evokuje spíše chlad a v takové modré a studené kuchyni si jídlo asi moc nevychutnáte.  Stejně je to i se zelenou, která v kuchyni mnohdy evokuje spíše nemocniční prostředí.

A která je ta ideální barva do kuchyně?

Vřelost, pohodu a chuť k jídlu navozují teplé barvy, tedy červená a oranžová.  Červená barva je často považována za symbol ohně a vášně, ale i agresivity. Kromě toho podporuje chuť k jídlu. Nesmí být ovšem moc křiklavá a tmavá, aby nepůsobila vyzývavě. Doporučuje se ji kombinovat se světlými barvami, tapetami nebo doplňky. Královnou kuchyní je oranžová barva. Má povzbuzují účinky nejen k práci, ale i k chuti. Oranžová barva pobízí také ke komunikaci, takže pokud se s rodinou schází u večeře a vyprávíte si, jaký jste měli den, potom se vám v takové kuchyni bude skvěle žít.

Vaše volba je ta nejlepší

Nyní víte, jaká barva navozuje jako emoci a jak bude určitá barva působit v kuchyni. A slyšeli jste také o tom, že by každý místnost neměla být vymalována jinou barvou, proto aby bydlení nepůsobilo moc chaoticky nebo nejednotně?  Nakonec stejně musíme zopakovat, že v domě budete bydlet vy a vy byste si měli vybrat, co se vám bude líbit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *