Technologie izolace zdiva pod drobnohledem

Narážení nerezových plechů

Zbavit se vlhkosti by mělo být prioritním cílem všech majitelů starších nemovitostí. Mnohé objekty se vyznačují přítomností vlhkostních map na stěnách a mnohdy také opadávající omítkou. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná pouze o estetický problém. Ve skutečnosti tomu tak ovšem není. V souvislosti s přespřílišnou vlhkostí se totiž skloňují také různé plísně a logicky zdravotní obtíže. Optimální je spolehnout se na specialisty a vybrat si některou z technologií izolace zdiva. Jaké máte alternativy a na kterou firmu se obrátit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Narážení nerezových plechů

Jestliže vlastníte objekt s průběžnou spárou ve zdivu, může se řešit právě tato technologie. Kvalita této izolace zdiva prostřednictvím narážení nerezových plechů je vynikající. Práce probíhají velmi rychle a postačí jednostranný přístup k samotnému zdivu. Zarazit plechy lze jak do cihlového, tak i kamenného či kotovicového zdiva.

Narážení nerezových plechů

Narážení nerezových plechů: Zdroj obrázku izolacehroz.cz

Podřezání zdiva řetězovou pilou

Tato technologie hydroizolace se tradičně řeší u cihlových staveb. K podřezání zdiva se používá speciální řetězová pila, jež vytvoří spáru mezi cihlami. Do drážky se následně vkládá izolační materiál. Hlavní předností podřezání zdiva a samotné izolace je její výdrž, a to až 90 let.

Podřezání zdiva řetězovou pilou

Podřezání zdiva řetězovou pilou: Zdroj obrázku izolacehroz.cz

Podřezání zdiva diamantovým lanem

Předem se vyvrtají otvory a vloží se do nich diamantové lano, díky kterému se vytvoří rovina řezu. Používá se tam, kde nelze uplatnit předchozí zmiňované postupy. Umožňuje také vertikální řez.

Podřezání zdiva diamantovým lanem

Podřezání zdiva diamantovým lanem: Zdroj obrázku izolacehroz.cz

Chemická injektáž

Poměrně frekventovaná je také izolace vlhkého zdiva pomocí chemické injektáže. Aplikovat ji lze u jakéhokoli zdiva. Princip spočívá v dosažení vnitřní vodoodpudivosti. Hlavní výhodou této metody je maximální šetrnost ke stavebním konstrukcím

Chemická injektáž

Chemická injektáž: Zdroj obrázku izolacehroz.cz

Aktivní elektroosmóza

Jedná se o vysoušení zdiva na elektrofyzikální bázi. Jejím základem je fungování tradičních fyzikálních jevů. Vodní roztoky jsou ovlivněny elektromagnetickým polem.

Aktivní elektroosmóza

Aktivní elektroosmóza: Zdroj obrázku izolacehroz.cz

Svislá izolace pro spodní stavby

Právě ty musí oddělit tento typ izolace od okolního terénu. Izolují se takto především sklepy a jiné zástavby nacházející se po úrovní samotného terénu.

Svislá izolace zdiva

Svislá izolace zdiva: Zdroj obrázku izolacehroz.cz

Vsaďte na specialisty v oboru

Ať už potřebujete izolaci zdiva jakýmkoli zmiňovaným způsobem, určitě se obraťte na odborníky. Naším tipem je společnost Izolace Hróz.

Izolace zdiva: Zdroj obrázku izolacehroz.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.