Systémová deska pro podlahové vytápění a její úloha

Podlahové vytápění

Podlahové vytápění se poslední dobou stalo prakticky skoro jediným typem realizace vytápění, které se v současné době řeší. Klasické radiátory již nejsou až tak oblíbené teplo jdoucí z podlahy je úplně ideální ze všech úhlů pohledu. Řešení podlahové plochy je možné realizovat velmi efektivně, a to prostřednictvím některé renomované společnosti. Ta by měla klást velký důraz mimo jiné i na podkladový materiál pod podlahové topení. Systémová deska pod tento typ vytápění totiž může hrát v mnohých ohledech velmi důležitou roli. Jakou? O tom se přesvědčíme v následujícím textu.

Speciální rastr pro zachycení trubek

Velkou výhodou aplikace rastru na uložení trubek podlahového topení je především fakt, že je možné do něj takzvaného šneka podlahového vytápění velmi pohodlně zarazit. Podlahové topení takto může být skvěle přichyceno k podlaze a vy budete mít jistotu, že se před vylitím betonového podkladu podlahové plochy nebude podlahové vytápění nijak kroutit. Rastr plastové podlahové trubky stoprocentně udrží, takže nemusíte mít strach z toho, že by mohlo dojít k jejich nechtěnému ohybu.

Optimální součinitel tepelné vodivosti

Stoprocentně by také mělo docházet k tomu, že podlahové vytápění bude skutečně efektivní. Pokud si necháte bázi na podlahové vytápění položit, zlepší se logicky i součinitel tepla. Klasicky by se součinitel tepelné vodivosti lambda mel pohybovat okolo hodnoty 0,034. Ta zajišťuje maximální efektivitu vytápění tímto způsobem. Určitě se tak budete moci spolehnout na to, že vaše podlahové vytápění bude opravdu vynikající.

Cena rastru

Cena rastru na podlahové vytápění se pohybuje v různých relacích. Většinou ale není nijak výrazně nákladný. Optimální je zadat do vyhledávače sousloví cena styrodesky a budete mít jistotu v tom, že si najdete podklad pod podlahové vytápění dle vašeho gusta.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.