IMAG0414

Vybíráme kvalitní nejlevnější palubky

Palubní desky patří ke stavebnímu materiálu, který si najde své využití na mnoha různých místech. Jmenovat bychom mohli především obložení stěn a v neposlední řadě i realizaci podbití Určitě tak není od věci najít si takového výrobce palubek, který je schopen dodávat je co možná nejlevněji a v požadované kvalitě. Než se ale odhodláte takovéhoto výrobce oslovit, měli byste se podívat na jednotlivé typy palubních desek, které jsou na trhu k dostání. V následujícím textu se tedy zaměříme na aspekty výběru palubních desek a také na jejich typologii. V neposlední řadě doporučíme i samotného výrobce.

Rozměry palubek

Asi nejdůležitější jsou především rozměry palubních desek. Největší klasiku představují palubní desky, které jsou široké 120 milimetrů. Tyto palubky díky své šířce mnohem efektivněji zaplní plochu a práce s nimi je nepoměrně rychlejší než s palubkami o šířce 90 milimetrů. Délka palubek je individuální a většina výrobců vám je nařeže přímo na míru dle vašich potřeb. Nejčastěji se jedná o čtyřmetrové či pětimetrové palubky. K dispozici jsou často ale i palubky sedmimetrové. Velmi důležitá je především tloušťka palubek. Na podbití střechy, která je pochozí, je třeba volit minimálně 15 milimetrů, a to s krovy blízkou u sebe. Není-li tomu tak, pak se vyplatí palubky i tloušťce 19 milimetrů.

Kvalita palubek

Pokud potřebujete obkladové palubky, pak se vyplatí volit vysokou kvalitu. Palubky budou totiž neustále na očích, což platí i pro fasádní palubky. Ideální je tedy vybrat kvalitu palubek typu A. Ta se vyznačuje absencí jakýchkoli nesrovnalostí a maximálně precizním výbrusem. Jestliže máte palubky na obložení v některé ne příliš navštěvované místnosti, pak se dá volit i kvalita AB. U palubek na podbití bohatě postačí kvalita BC, která se vyznačuje vypadenými suky a nedobroušenými částmi.

Kde koupit nejlevnější palubky

Nejlevnější palubky je možné koupit u mnoha dodavatelů, nicméně výbornou volbou je především společnost Palubky Staša, která sídlí ve Zlíně. Palubky zde dostanete za nejnižší ceny na trhu a spolehnout se budete moci i na to, že vám je dovezou za solidní cenu domů. Náš web nasdum.eu přímo testoval dopravu u této společnosti a cena vyšla na pouhých 250 korun za projetých 50 kilometrů.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *