Podle čeho vybrat šindel na střechu

Výběr střešní krytiny je velmi důležitý, jelikož právě střešní krytina se podílí na celkovém vzhledu střechy a v neposlední řadě i na její kvalitě. Střechu lze dnes koncipovat různé a volit můžete jak klasické pálené tašky, tak třeba i tašky betonové anebo plechovou střešní krytinu. Pokud chcete být poněkud netradičnější anebo vybrat krytinu na nějakou menší stavbu, pak je výbornou volbou především šindel. Výběr této střešní krytiny je dnes neskutečně pestrý, a tak stojí zato vybrat si přesně takový šindel, který vám bude maximálně vyhovovat. Podle čeho tedy střešní šindel vybírat?

Celková síla šindele

Velmi důležitým ukazatelem při výběru střešní krytiny je její síla. Čím je pochopitelně takový střešní šindel silnější, tím je logicky i odolnější vůči vlivům podnebí a povětrnostním podmínkám. K dispozici jsou dnes různě silné asfaltové šindele. Ideální je si prvně zjistit, jak je konkrétní šindel silný a až potom se rozhodovat pro jeho koupi. Většinou by měla stačit tloušťka pohybující se okolo 3 milimetrů. Mnohdy jsou k dispozici i tenčí šindele, nicméně jejich využití je ideálnější se vyhnout.

Cena šindele

Podobně jako u jiných krytin, jsou i asfaltové střešní šindele cenově značně variabilní. Sehnat můžete tento typ šindele v minimu klidně i za nějakých 120 korun za m2. Je třeba si ovšem vytipovat akce. Mnohé velké hobby markety tyto šindele prodávají v opravdu skvělých akcích. Mnohdy ale tyto šindele mohou být skladem pouze v omezeném množství a vy tak na střešní krytinu můžete čekat velmi dlouhou dobu. Na tento fakt je zapotřebí dát si velký pozor.

Asfaltové šindele a jejich design

Velmi důležitý je u asfaltových šindelů i jejich vzhled. Nejčastěji se prodávají asfaltové šindele ve tvaru hexagonu. Ty jsou dostání za skutečně minimální ceny. Zapomenout přitom nemůžeme ni na takzvanou bobrovku. Tato šindel je k dispozici i v pestré paletě barev. Nejčastěji se prodává v červené a hnědé.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *