Čištění fasád, povrchu cihel či dřeva může být hračkou

Fasádu jakéhokoli domu lze bez problémů přirovnat k oblečení nás lidí. Čím hezčí takovýto oblek je, tím se logicky člověk cítí lépe. U fasády ovšem platí tento fakt několikanásobně, jelikož se na rozdíl od oděvů fakticky nepřevléká. Nic ale není věčné a i fasádní barvy po určitém čase zajdou, a to především vinou nečistot a prachových částic, jež se dostanou hlavně do pórů. Čištění fasády svépomocí je sice možné, nicméně jeho účinnost je minimální kvůli ne zrovna účinné technologii a jednoduchosti. To samé platí i o dřevu anebo o cihlovém povrchu. Výbornou volbou pro čištění všech tří zmiňovaných povrchů je pískování.

Pískování povrchu je šetrné a efektivní

Pískování neboli tryskání povrchů patří mezi oblíbené metody zbavení povrchu nečistot a různých částic. Známé je především u kovů, kdy se nejprve kovové součástky tryskají a až poté se na ně nanáší barva. U tryskání jemných povrchů je princip totožný, jelikož se na povrch tryskají miniaturní částečky, které na sebe dokážou nabalit nečistoty, které spolu s nimi z povrchu fasády jednoduše odpadnou, a vy je potom zametete či vysajete z chodníku. Za pomocí pískování je možné vyčistit prakticky všechny povrchy.

Tryskání lze uplatnit na jakýkoli povrch

Moderní tryskání povrchu je uplatnitelné na všechny typy povrchů. Asi největší klasiku představuje tvrdý povrch s velkým množstvím prohlubenin. Tato nerovná plocha je charakteristická hlavně pro vymývanou dlažbu anebo pórovité povrchy. Fasáda, která není hladká, se jiným způsobem čistí neskutečně složitě a často to není možné. Zapomenout nelze ani na čištění cihel anebo dřeva. Třeba takové palubní desky, o nichž jsme psali v tomto článku, se dají tryskáním vyčistit pohodlně.

Vybírejte si precizní tryskání

Ne každá metoda pískování je maximálně efektivní. Ideální je vybrat třeba tryskací systémy německého výrobce Torbo, který nabízí maximálně efektivní a přitom šetrné tryskání jakýchkoli povrchů.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *