Dýha v obývacím pokoji

Stylové dekorativní dýhy oživí váš interiér

Krásný interiér je snem spousty lidí a jeho splnění nemusí být nijak náročné. Tedy alespoň při použití těch správných materiálů, které budou v interiéru vypadat naprosto skvěle. Jedním z nich je v bezesporu i krásná dýha. Najdeme ji prakticky skoro všude, kde je zapotřebí dřeva. Typické jsou zejména interiérové i exteriérové dveře a také nábytek včetně sedacích souprav a nejrůznějších skříní či komod. Podívejme se tedy přesně na to, co vlastně dýha je a ukažme si základní možnosti jejího využití v interiéru.

Dýhované dveře

Ryze přírodní materiál

Jestliže chcete mít váš interiér uspořádán a koncipován ryze na přírodní bázi, nesmí v něm dýha chybět. Co tedy vlastně dýha je? Jedná se o tenoučký list či pásek dřeva o maximální tloušťce pohybující se od 0,3 mm do 5 mm. Využívána bývá právě k výrobě finálního povrchu jakéhokoli dřevěného nábytku. Mnohdy je používán také k výrobě překližky. Povrch materiálu opatřeného dýhou může být lesklý, nebo matný. Barevné variace jsou prakticky nekonečné. V každém případě získáte naprosto jedinečný design v přírodním hávu.

Krásné interiérové dveře

Nejčastěji je dýha součástí moderních interiérových dveří. Ty se poznají podle typického povrchu, který je skvostný. Spolehnout se můžete i na maximální výdrž dýhy, nicméně ve srovnání s umělými materiály trochu méně odolnější bude. Interiérové dveře mohou být díky tomuto ryze přírodnímu povrchu opravdu jedinečné a stanou se ústřední součástí vašeho nového či stávajícího rekonstruovaného bydlení.

Dýhovaný nábytek

Stylový dýhovaný nábytek

Moc hezky vypadá i dýhový nábytek. Poznat byste jej měli již na první pohled dle přirozené barv a i na dotek je naprosto příjemný a působí přirozeným dojmem. Varianty jsou opět různé a velkou výhodou je i fakt, že dýhu lze ohýbat dle potřeb, takže bude dána skříň maximálně inovativní a vzhledem stoprocentně neurazí. Ba naopak, měla by oku lahodit.

Budete-li se chtít podívat na pestrou nabídku dýh, můžete tak učinit na www.alpidyha.cz. Vybírat zde lze z nepřeberného množství dekorů.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *