Cylindrická vložka

Cylindrická vložka do dveří prostě patří

Zabezpečení dveří je neskutečně důležité hlavně vzhledem k tomu, že by se do vašeho interiéru neměly dostat žádné nežádoucí osoby. V současné době je možné řešit zabezpečení dveří hned několika nejrůznějšími způsoby. Klasiku ale představuje kvalitní cylindrická vložka. Právě na její možnosti se budeme soustředit v následujících řádcích a poradíme vám, podle jakých kritérií byste měli cylindrické vložky vybírat. I díky jim se vám podaří vybrat takový model, který budete potřebovat.

Typy cylindrických vložek

Moderní bezpečnostní cylindrická vložka není žádným unifikovaným zámkem. Vybírat můžete hned několik typů takovýchto vložek. Přehledně je uvádíme v následujících odrážkách.

–          klasické standardní cylindrické vložky (své využití najdou v bytech, kancelářích a domech)

–          zkrácené cylindrické vložky (jsou v hodné ve sklepě nebo na brance)

–          cylindrické vložky s knoflíkem (jsou ideální pro použití v bytech, kancelářích i domech)

Obecně platí, že čím vyšší je bezpečnostní třída vložky, tím vyšší zabezpečení cylindrická vložka dokáže poskytnout. Nejlepší je bezpečnostní třída 4. Mechanické narušení vložky tak nehrozí.

Které zabezpečení vyžaduje pojišťovna?

Vchodové dveře by měly disponovat zabezpečením bezpečnostní třídy 3 nebo 4. Máme-li pojištěnou domácnost, je třeba si ověřit, který typ zabezpečení si vyžaduje pojišťovna. I proto si prostudujte smlouvu s pojišťovnou, a to dokonale. Není také od věci pořídit bezpečnostní kování, které vše ještě navíc pojistí, případně přímo bezpečnostní dveře do bytu.

Certifikovaný výrobek je většinou kvalitní

V každém případě berte v potaz i certifikát, který se vztahuje k dané cylindrické vložce. Právě on dokáže garantovat vysokou kvalitu výrobku a fakt, že vás zámek dokáže bez problémů ochránit. Optimální je produkt restovaný dle normy ČSN P ENV 1627 nebo produkt, který schválí akreditovaná zkušebna.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *