Bazén

Staráte se o zahradní bazén? Na tyto 3 věci nezapomínejte

Mít na zahradě bazén je jedna věc a starat se o něj druhá. I sebekrásnější model se bez pravidelné a kvalitní péče neobejde. Některé úkony jsou zdlouhavější a jiné naopak zvládnete během několika málo vteřin. Pokud aktuálně tápete a nevíte, jaké nejdůležitější věci je zapotřebí řešit, jste na správném místě. V následujících řádcích se totiž zaměříme na 3 základní činnosti, bez jejichž realizace se v žádném případě neobejdete!

Zahradní bazén

Zdroj obrázku: albixon.cz

Měření pH vody a užívání chemie

Dávkujete chemii dle návodu, ale voda je poněkud zelená? Pak nejspíše nefunguje tak, jak by měla. Na vině nejsou chemické prostředky, ale pH prostředí. Je-li příliš vysoké či nízké, chemie samozřejmě neúčinkuje. Změna pH přitom není nijak složitá. Stačí vám pouze přípravek pH+, respektive pH-. Prostředí se přidáním správného množství dokonale srovná a chemie opět začne fungovat. Co se týká samotných chemických přípravků pro bazény, je fakticky jedno, zdali volíte chlorové anebo nechlorové. Optimální je tableta, která v sobě pojímá hned několik účinných látek včetně vločkovače.

Filtraci je nezbytné pravidelně zapínat

V každém případě se vyplatí každý den alespoň na pár hodin pustit bazénovou filtraci. Voda se jednak rozvíří a jednak dojde k jejímu postupnému pročišťování od hrubších nečistot pod hladinou. O filtraci se také starejte dle potřeby. Jinými slovy, občas zkontrolujte bazénové čerpadlo a propláchněte písek v nádobě. Existuje speciální mód proplachu, kdy se pouze přepojí hadice a písek se postupně propláchne čistou vodou. Nečistoty ve filtraci tato voda odnese. Hledáte-li filtraci, najdete ji na https://www.albixon.cz/bazeny/.

Bazénový vysavač

Zdroj obrázku: albixon.cz

Vysávání nečistot

Že ještě nemáte bazénový vysavač? Pak je nejvyšší čas ho pořídit, a to třeba na https://www.albixon.cz/bazenove-prislusenstvi/bazenove-vysavace/. Nečistoty ze dna bazénu se jinak dostávají značně obtížně. Mnohdy to fakticky ani není možné. Vysavač se napojuje na filtrační jednotku, přes kterou následně jde znečištěná voda. Volit je možné ale funkci, kdy voda jde přímo do kanalizace a nikoli přes písek ve filtraci. Tento mód je optimální u více znečištěných bazénů.

Zdroj náhledového obrázku: albixon.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *