Kancelář

Pár tipů, jak si zpříjemnit kancelář

Jste v kanceláři jako doma nebo se tam citáte dost nepohodlně a neútulně?  Pokud jste zvolili spíše druhou možnost, zpříjemněte si své kancelářské prostředí i při práci, abyste se cítili aspoň o malinko lépe. A jak zařízení kanceláře přizpůsobit? Je to jednoduché. Stačí pár jednoduchých triků, které vám hned prozradíme.

Trocha přírody vždy zlepší náladu

Ať už pracujete ve velké kanceláři nebo se dělíte o jeden velký stůl s kolegou, často pracovní prostředí vypadá přehlceně a sterilně. A to i přes to všechno, že v kanceláři trávíme velkou část našeho dne.  A někdy právě tohle je důvod proč se do práce vůbec netěšíme. Řešení je však snadné. Přidejte například více zelené barvy, konkrétně zeleně.  Květiny totiž pomáhají zmírňovat stres i úzkost a naopak podporují produktivitu.  Zapomeňte však na kaktusy. Mezi květiny nejvíce vhodné do kanceláře patří Lopatkovec bílé barvy, který čistí vzduch a navíc vypadá elegantně. Dále třeba Bromélie, Ibišky, Oxalis nebo Jasmín do velkých místností.

Budiž světlo!

Pracovní lampy s natočením na všechny strany jsou jistě praktické, ale zanechávají opět dojem sterilního pracovního prostředí.  Ale i klasické lampy na čtení nebo retro světla budou stejně praktické a navíc navodí alespoň trochu atmosféru domova.  Pocit domova vytvoří také deka nebo malý polštářek, který si umístíte na židli. V zimním období zahřeje, pomůže namáhaným zádům a vytvoří dojem pohodlného křesla.

Využijte rodinné fotky

Tvoří vaši pracovní stěnu analýzy, výkazy?  Sundejte je. Všechno můžete mít pohromadě na jednom místě v počítači, a pokud je to nutné, tak v pracovních deskách nebo ve stole. Uvolněte kolem sebe prostor a uvolněné místo si raději nalepte vaše fotky rodiny, fotky a pohlednice z dovolené, motivační citáty a obrázky.  Klasický mřížkovaný držák na tužky a propisky vyhoďte a pořiďte si nějaké barevný, který vaše pracovní místo hezky rozsvítí, nebo poproste vaše děti, ať vám jej ozdobí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *