Bukové spárovky

Spárovky: Optimální základ pro výrobu stolů či kuchyňských linek

Termín spárovka se používá poměrně často, nicméně ne všichni domácí kutilové s ní mají nějaké zkušenosti. Pokud patříte mezi zručnější řemeslníky, určitě se s ní dříve či později potkáte. Taková výroba kuchyňské linky, pracovní desky anebo stolu je s kvalitními spárovkami naprosto jednoduchá. My se v následujících řádcích právě na spárovky zaměříme, podíváme se na důvody jejich častého použití a v neposlední řadě nezapomeneme ani na druhy.

Spárovky

Zdroj obrázku: ispas.cz

Jak vzniká spárovka?

Jedná se v podstatě o lepenou desku, která vzniká z menších kusů dřeva. Hlavním důvodem pro vznik spárovky je především eliminace vnitřního pnutí dřeva a samozřejmě také případného průhybu celé desky. Spolehnout se můžete na její vysokou tvarovou stálost. K lepení se využívá různých disperzních a polyuretanových lepidel. Vznikají modely o rozličných tloušťkách.

Využití spárovek

Je vskutku multifunkční. V podstatě lze říct, že jde o jednu z nosných součástí celého dřevařského průmyslu. Nejčastěji se spárovek využívá při výrobě nábytku do interiéru. Vhodné jsou ale i na schodiště, případně vznik desek různého charakteru. Vyrobeny jsou z nich desky kuchyňské, pracovní, parapetní a jiné. Často slouží i jako základ stolů, respektive jejich nohy, případně se z nich vyrábí kuchyňské linky.

Smrkové spárovky

Zdroj obrázku: ispas.cz

Vyrábí se z mnoha druhů dřevin

Podobně jako dřevěné palubky i spárovky lze volit z různých druhů dřeva. Nejčastěji se setkáváme s dubem, bukem, břízou a smrkem. Výjimkou nejsou ani varianty borovicové či jasanové. Ať už hledáte jakékoli spárovky, podívejte se do nabídky společnosti  ISPAS. Na stejnojmenném webu ispas.cz si můžete vybrat ze spousty zajímavých variací v nejvyšší kvalitě za rozumné ceny. K dispozici jsou tady mimo jiné také palubky, terasová prkna, řezivo, saunový program a další sortiment.

Zdroj náhledového obrázku: ispas.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *