Ložní prádlo

Povlečení z bavlněného saténu je pohodlné po celý rok

Ještě donedávna bylo ložní prádlo výsadou vyšších společenských vrstev. Dnes si povlečení na postel může dovolit každý, ale není povlečení jako povlečení. Ten nejpříjemnější a ničím nerušený spánek vám zaručí jen luxusní povlečení z kvalitních materiálů, a to i v parném létě.

Klasické bavlněné povlečení je v našich ložnicích úspěšným evergreenem. Žádná výbava pro nevěstu by bez něj nebyla kompletní, ale jeho vlastnosti nejsou vždy ideální. Barvy bavlněného povlečení rychle ztrácí na sytosti a ani odolnost materiálu není po několika letech bez poskvrnky. Speciální technologie výroby však mohou užitné vlastnosti bavlny významně zlepšit.

Příjemný letní spánek zaručí bavlněný satén

Saténové povlečení z bavlněného saténu je vyrobeno z bavlny vysoké kvality s jemným povrchovým leskem. Užitné vlastnosti bavlny jsou posíleny unikátní technologií mercerace. Tento proces zaručí, že vlákna při výrobě nabobtnají, zakulatí se a částečně zkrátí, takže hotová látka je pevnější a odolnější než čistá bavlna.

Pračka

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Bavlněný satén je pevný, měkký, hebký a samozřejmě lesklý, což ho proslavilo asi nejvíce. Zachovává si ale všechny pozitivní vlastnosti bavlny včetně příjemných termoregulačních vlastností. Povlečení z bavlněného saténu v létě příjemně chladí a v zimě naopak hřeje.

Povlečení, které vydrží

Milovníky kvality a luxusu pak určitě zaujme vysoká odolnost mercerované bavlny. I po letech používání vypadá povlečení z bavlněného saténu jako nové. Nutným krokem je pouze jeho šetrné praní a to nejlépe rubem nahoru a při nízké teplotě s šetrným pracím prostředkem. Saténové povlečení z bavlněného saténu je k sehnání také v nemačkavé úpravě, takže odpadá i neoblíbené žehlení. Stačí vyprat, správně pověsit a můžete znovu povlékat. Jednodušší už to zkrátka a dobře být opravdu nemůže.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *