Sladké mandarinky: Jak i ty kyselé z obchodu proměnit ve sladké, aniž byste potřebovali cukr

mandarinky

Milujete sladké mandarinky? Jenže co teď, když jste koupili toto ovoce a zjistili doma, že je kyselé. Jak si osladit mandarinky, aniž byste k tomu potřebovali cukr? Pomůže vám jednoduchý trik.

Mandarinky patří mezi oblíbené ovoce, které máme rádi i pro jeho sladkost. Jenže se stane, že někdy koupíme mandarinky a doma zjistíme, že jsou kyselé. Jak i ty nejkyselejší mandarinky proměnit ve sladké během pár minut?

Účinný japonský trik

Pakliže chcete, aby kyselá mandarinka se proměnila ve sladkou, budete k tomu potřebovat vodu. Mandarinky vložte do hlubší nádoby a zalijte vodou. Zde pozor na to, že voda by neměla být studená ani horká, optimální je okolo 40 °C. Ovoce takto nechte potopené cca 10 minut, pak ho vyjměte a oloupejte. Budete si pochutnávat na sladké mandarince.

Pokud chcete, aby mandarinka byla ještě sladší, tak ji po uplynutí náležité doby ještě vhoďte do misky s ledem, nechte cca 10 minut. Tato lázeň se ještě postará o kyselinu citronovou, která může za kyselou příchuť ovoce.

Snížit kyselost lze už při nákupu

Snížit riziko v počtu koupených kyselých mandarinek lze už při samotném nákupu. Vybírejte každou mandarinku dle tvaru plodu a slupky. Každý zdravý kus se vyznačuje kulatým tvarem mající tenkou a pružnou slupku, která nesmí být seschlá. Pakliže je mandarinka příliš měkká, je to známkou toho, že je již dužina zkažená.

Jak se při výběru mandarinek vyhnout těm kyselým? Zde se stačí držet pravidla, že čím je ovoce těžší, tím bude kyselejší. Je tak dobré si každý kus v ruce potěžkat. Nezapomeňte si také k ovoci přivonět. Pokud bude mandarinka bez vůně, znamená to, že byla utržena ještě nezralá.

mandarinka

Foto: Pixabay

Tip na vylepšení chuti mandarinek

Chuť kyselých mandarinek je možné vylepšit pomocí velmi snadného postupu, který zbaví ovoce kyseliny a dodá medově sladkou chuť. Pro sladkou chuť mandarinky potřebují vysokou teplotu. Proto je můžete nechat na parapetu, na který dopadá přímé slunce. Nechte tak po dobu 2 až 3 dnů. Jenže tento trik není zas tak snadné provést v zimním období, kdy nesvítí tolik slunce.

Zdroj: ireceptar.cz, denik.cz

Náhledové foto: Pixabay